הודעות אירגונים

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) נפגשה עם מר אפי רוזן במטרה לייעל עבור ציבור הסוכרתיים את הליך הוצאת רישיון הנהיגה

03/05/2016

במסגרת פעילותה של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל לקידום זכויותיהם של ציבור הסוכרתיים, נפגשו לאחרונה נציגי האגודה עם ראש אגף רישוי רכב במשרד הרישוי, מר אפי רוזן. פגישה זו נועדה לטכס עצה עבור חבריה הסוכרתיים אשר התלוננו רבות על התהליך המסורבל אותו הם צריכים לעבור בדרך להוצאת הרישיון.

החוק עבור הסוכרתי המבקש להוציא רישיון נהיגה קובע כי עליו לקבל אישור מן המכון הארצי לבטיחות בדרכים- מרב"ד, בטרם הוא ניגש למבחן התיאוריה או המבחן המעשי. האישור ניתן רק לאחר הגשת מסמכים מיוחדים אותם הסוכרתי חייב למלא. בפועל, מקבלת האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל, בכל יום כ- 5 עד 7 פניות של סוכרתיים הנתקלים בקשיים בירוקרטיים מול משרד הרישוי והמרב"ד. התלונות הן רבות ומגוונות: מידע לא נגיש, איבוד טפסים ועיכוב במענה לבקשות. האגודה החליטה כי לא תעמוד מנגד ותפעל למען ייעול ההליך לטובת ציבור הסוכרתיים, ומתוך כך נולדה הפגישה במשרד הרישוי.

מדי יעקבזון, מנכ"לית האגודה לסוכרת נעורים: "לשמחתנו הרבה, הפגישה במשרד הרישוי עם מר אפי רוזן נחלה הצלחה. גילינו כי קיים רצון טוב ונכונות לבצע שינוי ולקצר את ההליך עבור הסוכרתיים באופן משמעותי על ידי ייעול בטיפול בפניות. הפגישה היוותה עבורנו את אות הפתיחה לטיפול בסוגיה, ואנו מאמינים כי בתהליך מסודר בו יישמעו כל הצדדים, נגיע לפתרון ונוכל להקל על ציבור הסוכרתיים בעת בחירתם להוציא רישיון".

אפי רוזן, מנהל אגף בכיר רישוי במשרד התחבורה: "לא ייתכן שמחלה שמאפיינת בני נוער, תהווה מגבלה עבורם לחיות את חייהם כשאר בני גילם. אנו נירתם לכל מאמץ שיידרש, להנגשה מקסימאלית של השירותים עבורם".

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<