חדשות

יעילות Semaglutide חד-שבועי לעומת Empagliflozin כתוספת למטפורמין בטיפול בסוכרת מסוג 2 (J Clin Endocrinol Metab)

17/09/2020

 

מנתונים שפורסמו בכתב העת Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism עולה כי מתן חד-שבועי של Semaglutide מוביל לירידה גדולה יותר בהמוגלובין מסוכרר ובמשקל הגוף, בהשוואה לטיפול יומי ב-Empagliflozin (ג'ארדיאנס) בחולים עם סוכרת מסוג 2 המטופלים במטפורמין.

 

בהעדר מחקרים להשוואה ראש בראש בין טיפול חד-שבועי ב-Semaglutide אל מול Empagliflozin, החוקרים ביקשו להשלים השוואה עקיפה של יעילות שני התכשירים לטיפול בחולים עם סוכרת מסוג 2, אשר אינם מאוזנים היטב תחת טיפול במטפורמין.  החוקרים השלימו מטה-רגרסיה ובחנו את הנתונים ברמת המטופלים ממחקרי SUSTAIN 2, 3, 8 להערכת Semaglutide במינון 1 מ"ג, מול משתתפים במחקר PIONEER 2 שטופלו ב-Empagliflozin במינון 25 מ"ג, פעם ביום.

 

תוצאי היעילות כללו את השינוי מתחילת המחקר עד לתום הטיפול (כשנה אחת) בריכוז המוגלובין מסוכרר ובמשקל הגוף.

 

מאפייני הבסיס היו דומים בקרב 995 המטופלים ב-Semaglutide פעם בשבוע ו-410 המטופלים ב-Empagliflozin.

 

החוקרים מדווחים כי בהשוואה לטיפול ב-Empagliflozin, טיפול חד-שבועי ב-Semaglutide הוביל לירידה משמעותית בממוצע המוגלובין מסוכרר (הבדל משוער בין קבוצות הטיפול של 0.61%-) ובמשקל הגוף (הבדל ממוצע של 1.65- ק"ג).

 

עוד עולה מהנתונים כי שיעור גבוה יותר משמעותית של מטופלים ב-Semaglutide לעומת Empagliflozin השיגו את יעד המוגלובין מסוכרר והירידה במשקל.

 

ממצאי המחקר תומכים במתן Semaglutide פעם בשבוע, על-פני Empagliflozin פעם ביום, לחולים עם סוכרת מסוג 2 שאינם מאוזנים היטב תחת טיפול במטפורמין.

 

J Clin Endocrinol Metab. 2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<