חדשות

עדכון יומי קורונה: אופטימיות זהירה לאור המשך הירידה המתונה במספר החולים הקשים, מקדם ההדבקה והמשך העלייה (הלא מספקת) בשיעורי ההתחסנות

11/02/2021

מאת מערכת אי-מד

על פי לוח הבקרה של משרד הבריאות ,   הדו''ח היומי של אגף המודיעין, ותמונת המצב היומית של מגן ישראל  מסתמנת המשך ירידה מתונה מאוד במספר החולים הקשים, ומקדם ה-R עם עלייה קלה אמש במספר המתחסנים, כששיעור גילאי 50-60 שחוסנו כבר מעל 70% , כך שבינתיים נראה שהאפקט של החיסון "בולם" או אף גובר על אפקט הווריאנט הבריטי (או הדרום אפריקאי שאותר במספר של כמה עשרות במספר ריכוזי אוכלוסייה).

יש לקוות שהפעלת נמרצת יותר של תמריצים למתחסנים, ביחד עם קמפיין הנגד ל"פייק ניוז" של מתנגדי החיסון, יובילו לעלייה מחודשת ומשמעותית בהתחסנות לקצב של מעל 200,000 ביום, מה שעשוי להוריד באופן חד את ההדבקה והתחלואה בתוך תקופה קצרה של מס' שבועות.

ראוי לציין שמדיווחים שאנו מקבלים ממנהלי מחלקות פנימיות במקביל לירידה הקלה באשפוזי קורונה יש עלייה במספר אישפוזי הפוסט קורונה במחלקות.

לפניכם תרשימים נבחרים מהדיווחים היומיים:

מגמות בתמונת הרמזור (לפני שקלול החיסונים לציוני הרמזור) מוצגת לפניכם ומראה מגמת ירידה בימים האחרונים בשיעור נדבקים וההאוכלוסייה הנמצאים באזורים האדומים והצהובים:

להלן הסיכום היומי של אגף המודיעין :

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<