הודעות אירגונים

בית חולים בילינסון מצדיע לתורמים

04/02/2015

122 השתלות איברים מן החי בוצעו השנה בבילינסון

כ- 25% מהתורמים הם אלטרואיסטים

כ- 60% מכלל השתלות הכליה בישראל מן החי

3,157 השתלות כליה בוצעו עד היום בבילינסון

 

בית החולים בילינסון,  המבצע את מרבית ההשתלות בישראל, מצדיע לתורמים

פרופ' איתן מור, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון:

"מצוקת הכליות להשתלה היא כלל עולמית והפתרון הנכון והמוסרי ביותר היא הענקת חיים צורת תרומה מאדם בריא בעודו בחיים"

 

אמש קיים בית החולים בילינסון שמבצע את מרבית השתלות הכליה בישראל, ערב הוקרה לתורמי איברים- כליה וכבד. פרופ' איתן מור, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון מקדם פרויקט בשנים האחרונות במטרה לעודד תרומות כליה מהחי. לדבריו: "ההתאמה לתרומה מבוססת לרוב על סוג הדם של החולה והתורם, אבל תחום ההשתלות התפתח מאוד בשנים האחרונות וכיום אנו מבצעים בהצלחה גם השתלות כליה מתורם שאינו מתאים בסוג הדם, ע"י מתן טיפול לנטרול הנוגדנים או בשיטות שונות כמו הצלבה לדוגמא. אנחנו מקדמים השתלות מן החי מתוך רצון להפחית את מספר הממתינים להשתלות כליה".

"כיום ממתינים כ-800 אנשים להשתלת כליה בישראל, קצב התרומות מהמת לא מספק והיעדים לביצוע השתלות בחו"ל סגורים בפני ישראלים ולכן הפתרון הנכון והמידי עבור מאות הממתינים הוא השתלת כליה מהחי. המודעות לנושא עולה כל הזמן, ואני וצוות מחלקתי עושים עבודה מאומצת בנושא במטרה להסביר למשפחות המועמדים על ההליך ויתרונותיו. הסכנה בכריתת הכליה עבור התורם מינימלית. ולשמחתי רבים כבר צעדו בנתיב הזה והעניקו חיים ליקיריהם".

 

ערב ההצדעה מתקיים בשיתוף מרכז ההשתלות ועמותת מתנת חיים.

 

ד"ר רות רחמימוב, מנהלת השירות להשתלות כליה בבילינסון: "השתלת כליה משפרת בצורה משמעותית את איכות חייו של מושתל הכליה ומאריכה את תוחלת חייו ועדיפה בהרבה על פני חיים עם דיאליזה. עם זאת, עלינו להקפיד ביתר זהירות בבחירת התורם בכדי לא לפגוע בבריאותו הגופנית והנפשית לאחר הניתוח ולטווח הארוך."

 

נמסר על ידי : ורד קויטל, דוברת

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<