הודעות אירגונים

הודעת סיגמא: קוצב וגאלי חדש ומתקדם מדגם SENTIVA

11/11/2019

רופא/ה נכבד/ה,

אנחנו שמחים לבשר לך שקוצב ה-VNS (Vagal Nerve Stimulation) החדשני והמתקדם ביותר מדגם ה-SenTiva זמין כעת גם בישראל לחולי אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי.

הטיפול ב-VNS בדגם ה-SenTiva כולל את כל 3 מנגנוני הטיפול המוכרים כיום ב-VNS (דגם ה- SR) קרי, טיפול קבוע, הפעלת מגנט ומנגנון הזיהוי והטיפול האוטומטי.

Sentiva

דגם ה-SenTiva מכיל תכונות נוספות חשובות ומשמעותיות למטופלים לשיפור היעילות והבטיחות של הטיפול ב-VNS כגון:

  1. דגם ה-SenTiva קטן ב- 50% מדגם ה-106 שהושתל עד כה - הגודל הקטן משפר פרופיל בטיחותי, מפחית סיכוי לזיהום ולחץ על החתך הניתוחי, חשוב ונכון יותר לילדים קטנים, ומשמעותי יותר למראה האסטטי. למרות ההקטנה משמעותית בגודל הפיזי של הקוצב, הצפי הוא להפחתה של כ 20% בלבד באורך חיי הסוללה.
  2. לדגם ה-SenTiva יכולת "העלאת פרמטרים אוטומטית" - תכונה זה עשויה לבטל לחלוטין או לצמצם מאד את מספר ביקורי הרופא של המטופל בחודשים הראשונים לאחר ההשתלה לצורך העלאת עוצמת הטיפול למצב היציב.  עובדה זו תקל מאד הן על המטופל ומשפחתו והן על עומס התורים במרפאות האפילפסיה.
  3.  עוצמות טיפול שונות בשעות שונות במהלך שעות היממה (מודל "יום-לילה") - ניתן לתכנת מראש את דגם ה-SenTiva להפעלה בפרמטרים שונים במהלך שעות היממה. תכונה זו מאפשרת לשפר את יעילות הטיפול ע"י תכנות מראש בטיפול אינטנסיבי יותר בשעות בהן יש תדירות התקפים גבוהה וטיפול מתון יותר בכל שאר היממה. בנוסף,תכונה זו עשויה להפחית ת"ל למטופלים מסויימים (ע"י הפחתת עוצמות בשעות בהן יש בדר"כ פחות התקפים)
  4. יכולת מעקב אחר מגמות ואירועים חריגים - דגם ה-SenTiva מאפשר לרופא המטפל מעקב אחר המגמות התקופתיות של הטיפול האוטומטי באופן גרפי באמצעות הטאבלט. כך ניתן להבין טוב יותר את אופי ההתקפים ומגמתם. בנוסף, לדגם זה קיימת מערכת זיהוי של אירועים חריגים ומסוכנים במהלך היום כגון ברדיקרדיות חריגות ותנוחת prone לאחר התקף, שמסייעת בזיהוי מטופלים בעלי סיכון גבוה ל-SUDEP.
  5. מערכת תכנות חדישה ומתקדמת - לדגם ה-SenTiva מערכת תכנות מתקדמת הכוללת שרביט אלחוטי וטבלט תכנות ידידותית, נוחה ומהירה יותר ממערכת התכנות הקודמת.

ניתן כבר להציע את הטיפול ב-SenTiva על יתרונותיו למטופלים מתאימים וכן להפנות מטופלים עם דגמי VNS ישנים יותר (שעשויים לדעתכם לקבל יעילות טיפול גבוהה יותר) להחלפה לדגם ה-SenTiva.

מצ"ב עלון לרופא.

מכיוון שדגם 106 (AspireSR) ממשיך להיות משווק וזמין במקביל ל-SENTIVA, ההחלטה על דגם ה-VNS המתאים לכל מטופל/ת נתון לשיקולך הקליני.

למידע נוסף - http://info.e-med.co.il/vns

בברכה,

www.sigma-hc.co.il

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<