חדשות

בטיחות ויעילות מינון גבוה של LCIG לטיפול בחולים עם מחלת פרקינסון מתקדמת (מתוך Parkinsons Dis)

11/03/2020

 

בחולים עם מחלת פרקינסון מתקדמת, מתן רציף של ג'ל LCIG (Levodopa-Carbidopa Intestinal Gel) (דואדופה) נמצא בטוח ויעיל גם בחולים הנדרשים למינונים גבוהים מאוד של Levodopa, כך מדווחים חוקרים במאמר חדש שפורסם בכתב העת Parkinson's Disease.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי ג'ל LCIG מאפשר מתן רציף של Levodopa ותועלת קלינית לחולים עם מחלת פרקינסון בשלב מתקדם. כעת הם ביקשו לבחון את הבטיחות והיעילות של מינון גבוה של LCIG בטווח הארוך בחולים אלו.

 

החוקרים אספו נתונים ממספר מחקרים פרוספקטיביים ומחקרים תצפיתיים. התכנית בשלב III (412 חולים) נכללו ארבעה מחקרים רב-מרכזיים: מחקר בן 12 שבועות, אקראי, כפל-סמיות ושלושה מחקרים בתווית-פתוחה שארכו לפחות 12 חודשים.

 

מהנתונים עולה כי 72 מבין 412 חולים (17.5%) נדרשו למינונים יומיים של LCIG של 2,000 מ"ג ומעלה בתכנית בשלב III ו-47 מבין 375 חולים (12.5%) במדגם GLORIA. הנתונים הדמוגרפיים וחומרת המחלה היו דומים בין קבוצות החולים שסווגו לפי המינונים השונים, עם שיעור גבוה יותר של גברים בקבוצת הטיפול במינון גבוה.

 

בהשוואה לקבוצת הטיפול ב-LCIG במינון קטן מ-2,000 מ"ג/יום, בקרב חולים שנדרשו ל-LCIG במינון של לפחות 2,000 מ"ג ביום תועד שיעור גבוה יותר של אירועים חריגים או אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי, כולל פולי נוירופתיה; שיפור בזמני Off והפסקת הטיפול עקב אירועים חריגים היו דומים בין הקבוצות ובמדגם GLORIA דווח על שיעורים נמוכים יותר של הפסקת הטיפול עקב אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי.

 

ממצאי המחקר תומכים בפרופיל הבטיחות של LCIG בחולים הנדרשים לטיפול במינון של 2,000 מ"ג/יום ומעלה. אמנם תועד שיעור גבוה יותר של אירועים חריגים, אך זאת בטווח המקובל עבור LCIG.

 

בשורה התחתונה, מתן רציף של LCIG השפיע לטובה על חולים עם מחלת פרקינסון בשלב מתקדם, הנדרשים למינונים גבוהים מאוד של Levodopa.

 

Parkinsons Dis. 2020;2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<