חדשות

חברת אסטרה-זנקה מדווחת כי החיסון שלה יהיה יעיל כנגד מוטאציית הקורונה החדשה (לידיעה ב-Medscape)

25/12/2020

 

חברת אסטרה-זנקה דיווחה כי החיסון שפיתחה כנגד נגיף הקורונה יהיה יעיל כנגד המוטאציה החדשה של נגיף הקורונה ואנשיה הוסיפו כי מתוכננים מחקרים להערכת ההשפעה המלאה של המוטאציה.

 

החיסון האפשרי של חברת אסטרה-זנקה (AZD1222) כולל את החומר הגנטי של חלבון ה-Spike של נגיף הקורונה והשינויים הקוד הגנטי שתועדו בווריאנט החדש של הנגיף אינם משפיעים על המבנה של חלבון זה.

 

יצרניות החיסונים מנסות לבחון את החיסונים שלהן כנגד נגיף הקורונה כנגד הווריאנט החדש של נגיף הקורונה המתפשט ברחבי בריטניה. באמצעות החיסון של חברת אסטרה-זנקה, מערכת החיסון של הגוף לומדת להכיר חלקים שונים רבים של חלבון ה-Spike ויכולה לסלק את הנגיף במקרה של חשיפה מאוחר יותר לנגיף.

 

המוטאציה ידועה כ-B.1.1.7 עשויה להיות מדבקת יותר ב-70% ומהווה מקור דאגה משמעותי יותר עבור ילדים. הווריאנט החדש עורר סערה ברחבי בריטניה והוביל למגבלות חדשות בכל הנוגע לטיולים והפרעות למסחר באירופה, לצד הסכנה לבידוד נוסף של המדינה.

 

החיסון של חברת אסטרה-זנקה חיוני למדינות בעלות הכנסה נמוכה ואלו בהן אקלים חם מאחר והוא זול יותר, קל יותר להעברה וניתן לאחסון לתקופות זמן ממושכות בטמפרטורה של מקרר רגיל.

 

מנתוני מחקרים מאוחרים של חברת אסטרה זנקה בבריטניה וברזיל אשר פורסמו מוקדם יותר החודש העידו כי לחיסון יעילות של 62% בקרב המשתתפים במחקר שקיבלו את שתי מנות החיסון, אך היעילות עמדה על 90% בתת-קבוצה של משתתפים שקיבלה חצי מינון ולאחר מכן מינון מלא.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<