חדשות

אחד מבתי החולים המובילים לטיפול בקורונה בסין תומכים בשימוש ב-Kaltera כנגד הנגיף (מתוך אתר Medscape)

13/04/2020

 

רופאים מאחד מבתי החולים המובילים בסין לטיפול בנגיף הקורונה טוענים כי הם השתמשו בתרופה לטיפול ב-HIV, Kaltera, החל מחודש ינואר ומאמינים כי לטיפול תועלת רבה, למרות מחקר קודם שמצא כי התרופה אינה יעילה.

 

הרופאים רשמו את Kaltera, כמו גם תרופה שניה, Bismuth Potassium Citrate, ומאמינים כי מדובר בטיפול יעיל. לדבריהם, הם החלו במתן התרופה למטופליהם בתחילת ינואר וכי מדובר באחד מבתי החולים הראשונים בהם החלו טיפול בזיהומים לאחר התפרצות נגיף הקורונה בווהאן בדצמבר.

 

מחקר שפורסם בחודש שעבר ב-New England Journal of Medicine, אשר התבסס על בדיקה בחולים מסין עם COVID-19 בדרגה חמורה, קבע כי Kaltera לא הייתה יעילה במקרים אלו. בחודש שעבר, ישראל אישרה את הרישום של גרסה גנרית של Kaltera לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף הקורונה החדש.

 

החוקרים טוענים כי הנתונים ששימשו למחקר שפורסם ב-New England Journal of Medicine כללו חולים אשר לא נטלו את התרופה לפני מותם ואחרים אשר הרופאים החליטו כנגד מתן הטיפול. הם מדגישים את חשיבות בחינת המידע הנלווה למחקרים אלו.

 

רופאים בשנחאי גם בוחרים לטפל ב-Kaltera, בשילוב עם Arbidol ותרופה סינית מסורתית. הם מאמינים כי בחלק מהחולים חל שיפור חיובי במהלך המחלה.

 

באשר ל-Bismuth Potassium Citrate, תרופה אשר שימשה גם ב-2003 במהלך התפרצות SARS, הדגימה השפעה מסוימת כנגד נגיפי קורונה ברמה תאית. בית החולים רשם את התרופה לחלק גודל מאנשי הצוות לאחר שחלקם נדבקו בנגיף.

 

המחקרים הנושא עדיין לא הושלמו, אך לכולם יש תחושה והתחושה היא כי התרופות הללו יעילות במידה מסוימת.

 

טיפול בפלזמה שמקורה בדם של חולים שהחלימו מהנגיף הינה טיפול שלישי המעורר עניין בקרב רופאים והכותבים מציינים כי חולה אחד הצליח להיגמל מהמנשם ולהשתחרר מבית החולים זמן קצר לאחר הטיפול.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<