חדשות

טיפול יומי ב-tadalafil (סיאליס) משפר תפקודי זקפה בגברים שטופלו לפני כן על פי הצורך בלבד (J Sex Med )

16/07/2013

מאת מערכת אי-מד

מחקר חדש מה-J Sex Med מדווח כי

טיפול יומי  ב-tadalafil (סיאליס) שיפר תפקודי זיקפה במטופלים עם הפרעת זקפה (ED)  קלה עד בינונית-קלה  שטופלו קודם במעכבי PDE5 על פי הצורך בלבד (PRN).

החוקרים מסבירים ברקע  כי התוצאה האופטימלית של טיפול ב-ED צריכה לאפשר למטופל לחזור לתפקוד מיני נורמלי, כפי שמוגדר ע"י מדד ה- IIEF-EF , היינו עם ציון של מעל 26. הם מציינים כי טיפול בגישת PRN במעכבי PDE5 אינו מביא תמיד לתפקוד מיני נורמלי ותקין.

מטרת המחקר הייתה להעריך אם טיפול בטדלפיל פעם ביום עשוי לאפשר לגברים לחזור לתפקודי זקפה נורמליים לאחר שלא הגיע ליעד ה-IIEF-EF לבעקבות שימוש במינונים מקסימליים של PDE5 בהתאם לגישת PRN .

השתתפו במחקר גברים מעל גיל 18 , פעילים מינית, שדיווחו על היסטוריה של מעל 3 חודשים עם ED , ואשר נטלו את המינון המקסימלי של sildenafil (ויאגרה) , vardenafil (לויטרה)  או tadalafil (סיאליס) בגישה הטיפולית של  PRN.

המשתתפים עברו רנדומיזציה וחולקו לקבוצה שבה טופלו פעם ביום עם טדלפיל 2.5 מ"ג - עד 5 מ"ג, טדלפיל 5 מ"ג, או פלצבו למשך 12 שבועות,  וזאת לאחר טיפול במינונים מקסימליים בגישת PRN למשך 4 שבועות ו-4 שבועות נוספים ללא טיפול תרופתי. בוצעו שני מחקרים זהים שהיו כפולי סמיות , אקראיים , מבוקרי פלצבו.

יעדי המחקר המרכזיים כללו שיעור המשתתפים שחזרו לתפקודי זקפה נורמליים (ציון IIEF-EF מעל 26) בקבוצות שטופלו בטדלפיל פעם ביום לעומת קבוצת הפלצבו.  

נמצא כי במטופלים שלא השיגו תפקודי זקפה נורמליים עם שימוש במינונים מקסימלים של PDE5 בגישה הטיפולית PRN , שיעור גבוה יותר של משתתפים שטופלו בטדלפיל השיג ציון IIED-EF גדול מ-26 בסיום המחקר (קבוצת טדלפיל 2.5-5 מ"ג ליום - 39%, וקבוצת טדלפיל 5 מ"ג - 40% ) בהשוואה לקבוצת הפלצבו (12.1% בלבד, p<0.001) .

טדלפיל היה נסבל באופן כללי ותופעות הלוואי היו עקביות עם דיווחים קודמים של טיפול בטדלפיל חד יומי.

 מסקנת החוקרים היא טיפול בטדלפיל פעם ביום משפר באופן מובהק את התפקוד המיני בגברים עם הפרעות זקפה קלות עד בינוניות-קלות לאחר טיפול ב-PEE5 בגישת PRN .

J Sex Med. 2013 Jul 10.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<