הודעות אירגונים

מנכ''ל משרד הבריאות: ''שיבא זה ספינת הדגל של מערכת הבריאות'', פרופ' יצחק קרייס נכנס לתפקידו כמנהל המרכז הרפואי שיבא

16/08/2016

פרופ' יצחק קרייס נכנס היום (יום ג', 15.8.16) לתפקידו כמנהל המרכז הרפואי שיבא. הוא  מחליף את פרופ' זאב רוטשטיין, אשר ניהל את המרכז הרפואי ב-12 השנים האחרונות.

בטקס רשמי שנערך במרכז הרפואי, בנוכחות מאות מעובדי בית החולים, בירך שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, את המנהל החדש ואמר: "שיבא מוביל את בתי החולים הממשלתיים ברמת הרפואה, המצוינות והחדשנות. תפקידך להמשיך ולהוביל את בית החולים בכל התחומים הללו, ובהכירי  את יכולותיך אני בטוח שתצליח".

מנכ"ל משרד הבריאות, מר משה בר סימן טוב, אמר: "נבחרת בלב שלם לתפקיד כי לא היה ספק ביכולותיך לקחת את המקום האדיר הזה, ספינת הדגל של מערכת הבריאות בישראל, ולהוביל אותו לשיאים חדשים. יש לנו אמון מלא בך ומשרד הבריאות עומד מאחוריך".

ד"ר אורלי וויינשטיין, ראשת חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים: "אנחנו מודעים לגודל המשימה אשר אתה לוקח על עצמך ולמידת המחויבות שלך לתפקיד. אני משוכנעת שתצעיד את המרכז הרפואי שיבא לעידן חדש של שקיפות, הערכה ומדידה, קפיצה טכנולוגית והשמת דגש של המטופל במרכז".

גם ראש עיריית רמת-גן, מר ישראל זינגר, בירך בחמימות את המנהל הנכנס והבטיח את תמיכת העיר ושיתוף הפעולה שלה מול בית החולים. פרופ' שלמה נוי, שניהל את המרכז הרפואי בפועל בחצי השנה האחרונה, העביר את השרביט לפרופ' קרייס, שלא הסתיר את התרגשותו מן המעמד ואמר: "לפני 21 שנה, באוקטובר 1995, התחלתי את המסע שלי בשיבא. צעדתי דרוך ונרגש ליומי הראשון כמתמחה

בפנימית ג', תחת שרביטו של פרופ' יחזקאל סידי. מאז לא באמת עזבתי. 4 שנות התמחות ואחר-כך עוד 17 שנים שהקדשתי לטיפול בחיילי צה"ל, עד חזרתי שוב לכאן היום, לקבל עליי, בחרדת קודש, את תפקיד חיי – מנהל המרכז הרפואי שיבא.

"נמשיך להיאבק ביחד על מקומה הראוי של הרפואה הציבורית ועל מרכזיותה בחברה הישראלית; נמשיך לראות בכל מטופל את מרכז העשייה; נלמד ונכשיר את דור העתיד של הרפואה בישראל; נפעל למצוינות בטיפול ולאבטחת בטיחותו; נחקור, נעז, נחדש ונשאף לפרוץ דרכים לשינוי פני הרפואה; נשמור על המרכז הרפואי שיבא כספינת הדגל וכבית החולים של המדינה".

פרופ' קרייס, תת-אלוף במילואים, היה קצין רפואה ראשי בצה"ל והוביל משלחות סיוע הומניטרי למוקדי אסון במדינות העולם. הוא רופא וחוקר, מומחה ברפואה פנימית, ברפואת אסונות וברפואה צבאית ובעברו 30 שנות שירות בצה"ל בתפקידי פיקוד.

פרופ' קרייס הוא בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים ועשה את התמחותו ברפואה פנימית במרכז הרפואי שיבא. הוא בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת ת"א, ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד. כמו כן, משמש כפרופסור עמית בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים ופרופסור חבר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

פרופ' קרייס נשוי לענבל, סמנכ"ל תחום החלל בתעשייה האווירית, ולהם שלושה ילדים.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<