חדשות

הורביץ וליברמן הגיעו לסיכום על תוספת 28 מכשירים (MRI, CT , רובוטים ועוד) לבתי חולים בפריפריה

12/05/2022

הודעת משותפת לשר הבריאות ושר האוצר

מקצרים את התורים לבדיקות במערכת הבריאות

שר הבריאות ניצן הורוביץ סיכם עם שר האוצר אביגדור ליברמן על תוספת של 28 מכשירים רפואיים מיוחדים חדשים למערכת הבריאות, שישפרו את הנגישות לבריאות בפריפריה ויביאו לקיצור תורים לבדיקות בכל הארץ.

השרים סיכמו היום (ה') על עדכון תקנות מכשירים מיוחדים, שיביא לתוספת משמעותית של מכשירים רפואיים מתקדמים למערכת הבריאות. התקנות העדכניות יפורסמו בימים הקרובים להערות הציבור, ויוגשו לאישור ועדת הבריאות של הכנסת.

על פי הסיכום יתווספו למערכת הבריאות:
- 13 מכשירי CT
- 9 מכשירי MRI
- 2 רובוטים לניתוחים מורכבים
- 4 תאי לחץ ומכשירים נוספים. עוד סוכם בין השרים על הסרת המגבלה על הצטיידות במכשירי CT דנטלי.

מדובר בגידול של עשרות אחוזים במספר המכשירים המיוחדים, מהלך שישפר משמעותית את הנגישות והזמינות לשירות רפואי מתקדם בפריפריה ובאזורים שסובלים מפערים בשירותי בריאות.

שר הבריאות ניצן הורוביץ מסר: ״אנחנו ממשיכים את המהפיכה בבריאות ומעצימים את הבריאות הציבורית בכל הארץ, בדגש על צמצום הפערים בפריפריה.
אין שום סיבה שבפריפריה לא יקבלו את השירות הרפואי המתקדם ביותר. בזכות המהלך הזה, רבבות ישראלים יוכלו לעבור בדיקת MRI או CT מהר יותר וקרוב יותר לבית. גם במרכז יקוצרו התורים הארוכים״.

שר האוצר אביגדור ליברמן מסר: ״קיצור תורים וייעול מערכת הבריאות הוא משימה עליונה ואנחנו משקיעים משאבים רבים בכדי ליישמה בצורה הטובה ביותר. את התוספת המשמעותית במכשור הרפואי ירגישו אזרחי ישראל לא רק במרכז אלא גם בפריפריה אותה אנו ממשיכים לחזק ולטפח. אזרחי ישראל, הבריאות שלכם חשובה לנו ונמשיך לעשות הכל כדי לשמור עליה ולדאוג שתקבלו את השירות הטוב ביותר״.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<