הרצאות מצגות

סיקור הכנס השלישי של הפורום למניעת מחלות לב וכלי דם

15/04/2004

כנס המניעה של מחלות לב וכלי דם שהתקיים ב-31/3 הוא הכנס השלישי של הפורום. אנו שמחים להביא כאן סיקור של הכנס כולל מרבית המצגות שהוצגו בכנס. לצערנו, כתוצאה מתקלה טכנית ההקלטות של המרצים השתבשו, ולכן המצגות מוצגות ללא ההקלטה הנלווית.

הנה כמה דברים שאמר לנו פרופ' ראובן ויסקופר, ממקימי הפורום והרוח החיה שלו:

"זהו הכנס השלישי של הפורום למניעת מחלות לב וכלי דם, אשר הוקם ב-10/6/02 (הכנס סוקר אגב על ידי אי-מד ומופיע כאן) כאשר משרד הבריאות, 4 קופות החולים וההסתדרות הרפואית חתמו על אמנה משותפת לריכוז מאמצים למניעה ראשונית ושניונית של מחלות לב וכלי דם.

לקבוצה זו חברו התאחדות התעשיינים והשלטון המקומי בחסות שטראוס שבעזרתם הוקם אתר האינטרנט www.2life.co.il אשר מעדכן את הציבור הרחב על הפעילות והחידושים בתחום, וכן מאפשר שימוש בכלים נוחים להערכת רמת סיכון לפתח מחלות לב וכלי דם, ניהול מעקב אישי.

הנהלת הפורום החליטה ליצור גוף משותף המורכב מנציגי האיגודים המקצועיים של הר"י העוסקים בתחום מחלות הלב וכלי הדם, ונציגי קופות החולים - אשר ייצור יחדיו פרוטוקול משותף לאיבחון וטיפול באוכלוסיה הנמצאת בסיכון.

הפורום מפעיל סדנאות בכל מקום בארץ בו מתגבשת קבוצה של 15 איש לפחות המעוניינים לקבל סדנא לניהול אורח חיים בריא. הסדנאות נעשות במשותף עם עמותת עתיד של התזונה הקלינית.

בנוסף החלנו בהדרכת נאמני בריאות אשר יפעלו הן במסגרת השלטון המקומי והן במקומות עבודה כדי לגרום להגברת המודעות של הציבור למניעת מחלות לב וכלי דם.

מטרת הכנס הזה, הכנס השלישי , היא להגדיר את יעדי הטיפול בגורמי הסיכון לפיתוח מחלות לב וכלי דם, ולגבש תכנית פעולה ארצית בשיתוף עם כל הגורמים הרפואיים והקהילתיים. משרד הבריאות החליט להרים את הכפפה ולתמוך בפרוייקט זה באופן ממשי.

אני רוצה להודות גם לכם, לאי-מד, על ההזמנות שהפצתם לכנס ועל הסיקור שלו באתר. לפעולות אלה יש תרומה רבה בהעברת המסר והפצת הבשורה החשובה שלנו בקרב כלל הקהיליה הרפואית בישראל. תודה רבה"

וגם אנו כמובן רוצים להודות לפרופ' ויסקופר על פעילותו האינטנסיבית ועל תרומתו לקידום הנושאים החשובים הללו.

אין ספק שלהערכת החשיבות היו שותפים רבים מהנוכחים שהגיעו לכנס, לרבות שר הבריאות דני נווה, ח"כ שאול יהלום, ויו"ר הועדה לעבודה ורווחה.

לעיון במצגות :

תכנית הכנס ופתיחה

הרצאתו של פרופ' ע. לייטרסדורף -
Treatment to New Targets of Lipid Control: How Low Should We Go?


 


 

הרצאתה של ד"ר ד. ניצן-קלוסקי -
תוכנית מב"ת (מצב בריאות ותזונה בישראל), מסקנות

 

הרצאתו של ד"ר דיקר -
ממידע לפעולה
ד"ר דיקר הוא מזכיר הפורום , ומשמש כעורך מדור רפואה פנימית ורפואת משפחה באתר e-Med וכעורך הראשי של המגזין המוקלט והאינטרנטי - הג'ורנאל קלאב


 

הרצאתו של פרופ' א. גרוסמן -
Integrative approach to patient with multifactorial C.V risk, with and without DM. Drug treatment versus life style, old drug versus new.

 

הרצאתו של ד''ר י. וייסגרטן -
Risk Stratification and Management of Cardiovascular Disease in Chronic Kidney Diseases.

הרצאתו של ד"ר י. הנקין -
Integrative approach to the patient with CHD

הרצאתו של פרופ' ר. ויסקופר -
Israeli Blood Pressure Control Program


 

 

הרצאתו של  פרופ' יאיר יודפת -
תפקיד רופא המשפחה בהורדת הסיכון הקרדיוואסקולרי


 

הרצאתה של  ד"ר דורית וייס -
תפקיד האחות בניהול הטיפול בחולה עם מחלת לב

 

 

הרצאתה של  גב' עדנה בוקשטיין -
פעילות גופנית/הליכה מודעת כדרך חיים

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<