הרצאות מצגות

מדטרוניק הדגימה החייאה באמצעות דפייברילטור מתקדם מתוצרתה ביריד בריאות הלב שהתקיים ב-7/9, ניתן לצפות בסרטון

20/09/2004

חברת מדרוניק הציגה הדגמה של החייאה באמצעות דפייברילטור מתקדם המיועד לשימוש על ידי מתנדבים לא מקצועיים ביריד בריאות הלב שהתקיים בגני התערוכה ב-7/9 .

ביריד הציגו מס' גדול של חברות מידע ומוצרים המיועדים למניעה וטיפול במחלות לב, ולפי הדיווח מאות מבקרים גילו עניין והגיעו ליריד.

קישור לסרטון     בחסות


 

בעניין זה ראוי להזכיר מחקר שפורסם לאחרונה ב-New England Journal of Medicine לפיו מספר כפול של אנשים שורדים דום לב פתאומי (SCA ) כאשר מתנדב שקיבל הכשרה בהפעלת דפריברילטור נכנס לפעולה באמצעות שימוש בדפיבריליטור חיצוני נייד (AED ), בהשוואה לביצוע החייאה סטנדרטית בלבד. ה-AED גורם לשוק המחזיר את הלב לקצב נורמלי כאשר יש עלייה מהירה ומסוכנת בקצב הדופק. במחקר נמצא שבמקרים של SCA במקומות ציבוריים כמו קניונים, תחנות רכבת, בתי מלון ומשרדים שבהם היו מותקנים AED שיעור השורדים היה כפול בהשוואה למקומות שבהם לא הותקנו מכשירים אלה. 30 איש מתוך 128 אנשים שעברו SCA שרדו כשטופלו ע"י מתנדבים ב-AED, לעומת 15 ניצולים בלבד מתוך 107 מקרדים של SCA במקומות בהם הטיפול הראשוני היה החייאה ללא AED.

המכשיר שבו נעשה שימוש במחקר היה LIFEPAK® 500 AED מתוצרת מדטרוניק, אשר כאמור הציגה גם בתערוכה את ההדגמה בה ניתן לצפות כאן. מנהל המחקר, ד"ר תומס טרנדרפ ציין שהרחבת התכנית של הצבת AED ברחבי ארה"ב הייתה גורמת להצלת 4,000 אנשים מידי שנה המתים כיום מ-SCA. שיעור ההשרדות כיום מגיע לכ-5% בלבד, ומידי שנה SCA הורג כ-450,000 אמריקאים. מדטרוניק יזמה תכנית הדרכה לשימוש ב-AED. מידע נוסף ניתן לקבל באתר:

www.aedhelp.com.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<