הודעות אירגונים

ד''ר גבי זייליג, מנהל מחלקת שיקום נוירולוגי במרכז הרפואי שיבא, מונה לראש החוג לרפואה פיסיקלית ושיקום באוניברסיטת תל אביב

17/07/2016

ד"ר גבי זייליג, מנהל מחלקת שיקום נוירולוגי בבית החולים השיקומי שבמרכז הרפואי שיבא, מונה לראש החוג לרפואה פיסיקלית ושיקום בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.

במהלך תקופתו כמנהל מחלקת שיקום נוירולוגי המחלקה גדלה משמעותית ויכולה לקלוט מספר רב יותר של מטופלים. הוא הקים את היחידה לאשפוז יום שיקומי ובשנים האחרונות הוביל תהליך של שילוב טכנולוגיות מתקדמות כחלק אינטגרלי מהעבודה השיקומית. לאחרונה, הקים יחידות אשפוז אמבולטוריות לחולי פרקינסון, לחולים נוירו אונקולוגיים, ולסובלים מבעיות תנועה, בהן לטכנולוגיות מתקדמות תרומה רבה לשיקום מוצלח.

ד"ר זייליג מנהל את מחלקת שיקום נוירולוגי מאז שנת 1999. הוא נולד ברומניה ועלה לישראל בשנת 1970. את לימודי הרפואה השלים באוניברסיטת מילאנו ולאחר מכן התמחה ברפואה פיסיקלית ושיקום במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא ובאוניברסיטת תל-אביב.

תחום העיסוק המרכזי שלו הוא שיקום אנשים הסובלים ממצבים נוירולוגים של מערכת העצבים: מחלות או חבלות של חוט השדרה והמוח, שבץ מוחי, טרשת נפוצה ועוד. במקביל, הוא מתעניין בפיתוח של טכנולוגיות חדשות לשיפור התפקוד והגמישות (פלסטיות) של מערכת העצבים המרכזית. ד"ר זייליג לימד והדריך דורות של מתמחים ברפואת השיקום ובמקצועת הבריאות השונים. במקביל הוא השקיע רבות ועבודת המחקר ותוצאות מחקריו פורסמו בכתבי עת בין-לאומיים, ובכנסים ארציים ובינלאומיים.

נמסר על ידי דוברות שיבא.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<