חדשות

במקביל לדיווח הערב על עליה של כ-12% במספר המקרים והמקרים הקשים, וקפיצה של 36% בתמותה, כדאי לשים לב לכך שבקבוצת הגיל של מעל 70 הסיכון להדבקה הוא פי 1.5 מזה של האוכלוסייה הכללית

02/04/2020

מאת מערכת אי-מד

הערב עודכן כי מספר הנדבקים בוירוס הקורונה בישראל עלה ל-6808 (עלייה של 11.7% ביממה האחרונה) , מספר המתים הוא  34 (קפיצה של 9 מקרי מוות ביממה האחרונה, עליה של 36%) , ומספר המקרים הקשים - 107 (עליה של 12 מקרים, 12.6%).

בתרשים שלהלן מוצגת התפלגות הבדיקות והמקרים לפי קבוצות גיל. 

ניתן לראות שבעוד ששיעור החולים המאומתים שמעל גיל 70 הוא 9% מכלל החולים, שיעור קבוצת גיל זו מבין הנבדקים הוא רק 6% . המשמעות היא שבקבוצת גיל זו הסיכון לתוצאה חיובית גבוה פי 1.5 מאשר הסיכון הכללי. אם לוקחים בחשבון שהסיכון לפתח סיבוכים בקבוצת גיל זו גבוה עשרות מונים מאשר באוכלוסייה הצעירה יותר, אז הנתון הזה צריך להדאיג מאוד. 

והמשמעויות האופרטיביות הן שצריך לעשות ככל הנראה הרבה יותר בדיקות לקבוצות הגיל הללו , ולהתחיל בטיפול מוקדם מהיר ואגרסיבי בחיוביים , וזאת כמובן במקביל לשמירת בידוד קפדנית תוך מתן תמיכה ומילוי כל הצרכים הקיומיים. ולא מדובר רק על קשישים המתגוררים בבתי אבות ודיור מוגן (ששם ברור שצריך לפעול נמרצות לבידוד וניטור ונראה שזה עדיין לא ממש קורה) אלא גם על קשישים בקהילה.

במהלך היום נטען בתקשורת על בסיס הצהרה של מנכ"ל מכבי שכשליש מהאוכלוסייה בבני ברק נדבקה בנגיף. ככל הנראה מתברר כעת שמדובר בטעות חישוב. עם זאת, בני ברק, ועוד כמה מוקדים נוספים מהווים את מקור הדאגה המרכזי עם חשש שההתפרצות שם תוביל לכמות גדולה של חולים בכלל, וחולים קשים בפרט.  

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<