הודעות אירגונים

חדש במרכז הרפואי בני ציון: הידרותרפיה לפגים, תינוקות וילדים

05/01/2017

שרות הפיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון הרחיב את שירותיו ולאחרונה, החל להעניק שרותי הידרותרפיה לפגים, לתינוקות ולילדים. מנהל המכון לפיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון, קובי שוורץ מציין כי, "טיפול במים הוכח כיעיל עם יתרונות רבים שמביא לפרודוקטיביות גבוהה"

טיפול יעיל. "הידרותרפיה לילדים, טיפול פיזיותרפיה בתוך המים, מתאים למגוון רחב של בעיות ובהם: עיכוב והפרעות התפתחותיות בתינוקות וילדים, כאשר קצב ההתפתחות אצל תינוקות וילדים הוא אישי וטווח ההתפתחות התקינה הוא רחב",  אומר מנהל מכון פיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון, קובי שוורץ, שבישר על הרחבת שירותיו של המכון  והענקת שרותי הידרותרפיה לפגים, לתינוקות ולילדים. שוורץ, אמר עוד, "עם זאת, לכ- 10% מכלל הילדים קיים איחור  התפתחותי משמעותי, כאשר התפתחות פגים -תינוק הנולד לפני תום שבוע 37 להריון, ללא קשר למשקלו, מוגדר פג".

לדברי  מנהל מכון פיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון, קובי שוורץ, "התרחשות הלידה לפני הבשלת המערכות בגופו של התינוק הופכות אותו לפגיע יותר מתינוק   הנולד במועד. ניתן לטפל בהידרותרפיה גם בבעיות מתח שרירים נמוך או גבוה, הטיה צווארית, אסימטריה תפקודית, תסמונת דאון, שיתוק מוחין ועוד."

כמו כן, חשוב לדעת כי הטיפול מתאים גם במקרים של לקות ראייה ועיוורון. השימוש במים במטרה להכיר לילדים את עצמם ואת יכולותיהם תוך תרגול התמצאות במרחב בסביבה מגנה וחמימה. תרגול זה תורם באופן מובהק לעליה בדימוי ובביטחון  העצמי, מעלה את המוטיבציה להתמודדות עם העולם שמחוץ למים

קובי שוורץ מציין כי, "לטיפול במים יש יתרונות רבים המסייעים בהתפתחות מוטורית ונוירולוגית תקינה בקרב פגים, תינוקות וילדים הסובלים מעיכוב התפתחותי בתחומים שונים, או אשר זקוקים לפיתוח מדויק יותר של כישורים מוטוריים וחיזוק שרירים."

הטיפול אשר ניתן באופן אינטגרטיבי  (ילד / הורים / משפחה) מותאם לצרכיו ולמגבלותיו של הילד ומתבצע בתוך המים, תוך התייחסות לקשיים מחוץ למים. השרות שניתן ע"י פיזיותרפיסטית התפתחותית בעלת ניסיון רב, משלב  מגוון שיטות מתחום התפתחות הילד.

נמסר על ידי גדי נס , דובר המרכז הרפואי

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<