הודעות אירגונים

הדסה: מרכז חדש לטיפול תומך ופלייטיבי לילדים עם מחלות כרוניות

21/02/2017

בית החולים הדסה הר הצופים חנך השבוע מרכז חדש וייחודי לטיפול תומך  ופליאטיבי בילדים ובני משפחותיהם, המתמודדים עם מחלות רפואיות חשוכות מרפא או מחלות כרוניות קשות ומצבים מורכבים.

המרכז מספק טיפול מקיף לתינוקות, ילדים ובני נוער בגישה הוליסטית בהתייחס להיבטים הפיזיים והפסיכולוגיים של המחלה, הן לחולה והן למשפחה, מתוך הבנה כי המצב הרפואי המורכב משפיע על התא המשפחתי כולו. מטרתו היא להעניק טיפולים רפואיים המשפרים את איכות חיים תוך העצמת המשפחות, תכנון טיפול מתקדם, טיפול בתסמינים כגון שיכוך כאב בעת צורך, נופשונים, גיוס משאבים כדי לסייע למשפחות, ואף ייעוץ בנושא השכול.

את המרכז תנהל ד"ר רבקה ברוקס, רופאת ילדים בכירה ואחראית על היחידה לטיפול מוגבר בהדסה הר הצופים יחד עם פרופ' ישעיהו וקסלר רופא בכיר במחלקת הילדים ומנהל  את המרכז לילדים עם מחלות כרוניות הדסה הר  הצופים, שניהם בעלי הכשרה מתקדמת בטיפול תומך בילדים בארצות הברית. מרכזת ומתאמת השירות: גברת פייגי וקסמן, קלינאית תקשורת. עוד כולל הצוות מומחים מתחום העבודה הסוציאלית, פסיכולוגיה, תזונה, ורופאים מומחים מתחומי ריאות ילדים, וגסטרו ילדים . בנוסף כולל המרכז רוקחת קלינית המייעצת בטיפול התרופתי המורכב. "המרכז לטיפול תומך יתאים למגוון המוצאים האתניים המשקף את אוכלוסיית ירושלים רבתי וישראל", מסבירה ד"ר ברוקס, "המנחים מול המשפחות דוברי שפות שונות ובנוסף הכשרנו מתחם בהדסה הר צופים אשר יהווה כמרכז משאבים להורים".

בנוסף לאמור, הצוות יקדיש חלק נכבד להיבטים האתיים הקשורים בטיפול בילדים הסובלים ממחלות חשוכות מרפא, והקשורים בסוף החיים. כמו כן המרכז יעסוק במחקר בתחום הטיפול והחינוך הפליאטיבי. ממשלת ישראל כבר העניקה למרכז מענק מחקר שמטרתו ללמוד את הצרכים הרפואיים של משפחות שיש להם ילדים עם בעיות רפואיות מורכבות. בתוכנית גם ארגון כנסים בנושא טיפול פליאטיבי ותומך בילדים, בהשתתפות מומחים ממרכזים גדולים בארצות הברית ובאירופה.

עם פתיחת המרכז לטיפול תומך ופלייטיבי בילדים, הדסה המובילה בטיפול מתקדם בילדים, תהווה דוגמה לטיפול הוליסטי וחומל לילדים ובני משפחותיהם המתמודדים עם אתגרים ייחודיים.

 

נמסר על ידי הדר אלבוים, דוברת המרכז הרפואי הדסה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<