חדשות

לקראת המשך פתיחת המשק ב-7/3 מגמת הירידה בהדבקה והתחלואה נעצרו ברמות גבוהות יחסית והשאלה היא אפקט המשך ההתחסנות יגבר על מקדם ההדבקה ?

02/03/2021

מאת מערכת אי-מד

מתמונת המצב היומית של מגן ישראללוח הבקרה של משרד הבריאות והדו''ח היומי של אגף המודיעין נראה שמגמת הירידה בתחלואה הואטה או נעצרה.

מספר החולים הקשים עומד כעת על 729 , אמש התווספו 110 חולים קשים חדשים (שזה הממוצע היומי בחודש האחרון) כפי שניתן לראות בתרשים הבא

מבחינת נתוני הדבקה, להלן מגמות מקדם ה-R לפי מגזרים, וכפי שניתן לראות ברמה הארצית המקדם עדיין קרוב מאוד ל-1 , ובחברה הערבית הוא ממשיך לעלות והגיע ל-1.17

 

מבחינת התחסנות, אמש התחסנו כ-100,000 וnשיעורי ההתחסנות מכלל האוכלוסייה לפי קבוצות גיל מוצגות להלן ניתן לראות שיהשיעור מעל גיל 70 עומד על 90% ומעלה, ובקבוצות הגיל 50-70 כ-85% , ובקבוצות הגיל 20-50 כ-65% . בקבוצות אלה חשוב בעיקר לאתר את אלה עם גורמי הסיכון כמו השמנה, סוכרת , היריון  ועוד בכדי להקטין הסיכוי לעליית תחלואה קשה.  

המשך תכנית פתיחת המשק כפי שפרסם משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה המוצג כאן מעורר חשש לעלייה בהדבקה שתוביל בסופו של דבר גם לעלייה בתחלואה קשה. להלן המתווה שפרסמה הממשלה:

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום את הממשלה כדי להמשיך ולדון בתכנית היציאה מהסגר ובמתווה התו הירוק.

הממשלה אישרה עקרונית את קיום הפעימה השלישית בתכנית היציאה של משרד הבריאות כמתוכנן החל מיום ראשון, ה-7.3.21.

חינוך: בנוסף לקיים כיום, יתאפשרו לימודים בכיתות ז'-י' בערים ירוקות וצהובות, וכן בערים כתומות בהן 70% מחוסנים ותכנית מגן חינוך.

ללא תו ירוק: בנוסף לקיים כיום, תתאפשר ישיבה בחוץ בבתי קפה ומסעדות בהתאם לכללי התו הסגול.

באמצעות תו ירוק: בנוסף לקיים כיום, תתאפשר ישיבה גם בפנים וגם בחוץ בבתי קפה ומסעדות, פעילות מלאה של בתי המלון, גני אירועים, אטרקציות וכנסים.

מגבלת התקהלות: 20 בפנים ו-50 בחוץ (מלבד בערים אדומות שבהן תישאר המגבלה של 10:20).

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<