חדשות

קמהדע מדווחת על הסכם אספקה עם משרד הבריאות הישראלי לתכשיר הנוגדנים הניסיוני (IgG) לקורונה

19/10/2020

הודעת קמהדע

 

·         הטיפול באמצעות תכשיר הנוגדנים הניסיוני של קמהדע יבוקר וינוהל על ידי משרד הבריאות הישראלי

·         ההזמנה הראשונית תספיק לטיפול ב- 500 חולים

·         תוצאות ביניים ראשוניות חיוביות ושיפור תסמינים נצפו במסגרת מחקר פאזה 1/2, גלוי-תווית, בעל זרוע טיפולית אחת המבוצע במספר מרכזים רפואיים, של תכשיר הנוגדנים (IgG) של קמהדע בחולי COVID-19 מאושפזים עם דלקת ריאות שאינם מונשמים

·         תחילת הפיתוח הקליני בארצות הברית צפויה בתחילת 2021 לאחר אישור ה-IND

קמהדע בע"מ חברת ביופרמצבטיקה המתמחה במוצרים מבוססי פלסמה, מודיעה היום על חתימת הסכם עם משרד הבריאות הישראלי (משהב"ר) לאספקת תכשיר הנוגדנים המועשר (anti-SARS-CoV-2) (IgG) מבוסס הפלסמה של קמהדע לטיפול בחולי קורונה (COVID-19) בישראל. הטיפול באמצעות תכשיר הנוגדנים הניסיוני  של קמהדע יבוקר וינוהל על ידי משרד הבריאות הישראלי.

קמהדע תייצר את התכשיר, אשר יסופק למשהב"ר, מפלסמה של תורמים שהחלימו מהמחלה, אשר נאסף על ידי בנק הדם הישראלי, חטיבה של מגן דוד אדום בישראל (מד"א), ועל ידי מרכזים רפואיים נוספים בישראל. ההזמנה הראשונית, המתוכננת להיות מסופקת בתחילת 2021, צפויה להספיק לטיפול בכ- 500 חולים מאושפזים. אספקה ראשונית זאת צפויה לייצר הכנסות בסך כ- 3.4 מיליון דולר לקמהדע ברבעון הראשון של 2021.

"אנחנו שמחים לעבוד בשיתוף פעולה עם משהב"ר, מד"א ומרכזים רפואיים מובילים בישראל לטובת פיתוח והנגשת תכשיר זה לטיפול בחולים הסובלים ממחלה קשה זו", אמר עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע. "החתימה על הסכם אספקה זה עם משהב"ר הינה אבן דרך משמעותית בקידום פיתוח התכשיר, ולמיטב ידיעתנו הסכם זה הוא הראשון מסוגו בעולם לתכשיר נוגדנים מבוסס פלסמה אנושית כטיפול למחלת הקורונה (COVID-19). אנחנו מעודדים מתוצאות הביניים הראשוניות של ניסוי מחקר פאזה 1/2 המתנהל בישראל, אשר במסגרתו הוצג פרופיל בטיחות חיובי של התכשיר וכן שיפור בתסמינים בחולי COVID-19 מאושפזים עם דלקת ריאות שאינם מונשמים, ואנו נערכים להגדלת קיבולת הייצור של התכשיר לטובת האספקות בחודשים הקרובים."

המחקר בפאזה 1/2 בישראל, לגביו הושלם גיוס החולים, נערך במסגרת שיתוף פעולה בינלאומי שנחתם באפריל 2020 בין קמהדע לבין חברת קדריון ביופארמה לפיתוח, יצור והפצה של נוגדן מבוסס פלסמה אנושית (IgG) כטיפול פוטנציאלי למחלת הקורונה (COVID-19). תחילת הפיתוח הקליני של התכשיר בארצות הברית כאפשרות טיפולית למחלת הקורונה (COVID-19) צפויה בתחילת 2021 לאחר אישור ה-IND.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<