הרצאות מצגות

סיקור מפגש חוגים משותף של האיגוד הקרדיולוגי ממרץ 2011 : יתרונות ה- MRI , כולסטרול ועוד..

28/04/2011

באתר האיגוד הקרדיולוגי ניתן כעת לצפות במס' הרצאות מתוך מפגש משותף של ארבעה חוגים של האיגוד (החוג לשיקום חולי לב, החוג לאי ספיקת לב, החוג למחלות שריר הלב, החוג לאפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית ).

בין ההרצאות בהן ניתן לצפות , הרצאתו של פרופ' ערן לייטרסדורף שבה ניתח את מחקר ה-SHARP, וכן הרצאתו של ד"ר אלי קונן על ה-MRI והחולה שהושתל בו קוצב, והרצאתו של פרופ' אדלר יוזם המפגש (בתמונה) ויו"R החוג לשיקום חולי לב) בנושא השינויים בגישה למחלה הפריקרדיאלית.

בהרצאתו של ד"ר קונן   הוסבר כי ה-MRI בישראל נמצא כיום בתת שימוש בהשוואה למדינות ה-OECD , אם כי קיימת עלייה בשימוש בשנים האחרונות.

מגמות נוספות שאפשר לציין הם עלייה בגיל הנבדקים, ועלייה בשיעורי השימוש לצורך בדיקות כלל גופניות, שד, MSK וקרדיולוגיה וזאת על חשבון ירידה יחסית בשיעור השימוש הנוירולוגי.

המגמה הזו נובעת מכך של-MRI יש יתרונות על CT . מעבר ליתרונות בנושא הקרינה והפגיעה הכלייתית, ל-MRI יתרונות ביכולות האיבחון. קונן הציג מגוון רחב של  דוגמאות  של בדיקות שבהן הראה את היתרונות האבחנתיים והטכנולוגיים של ה-MRI על CT שלהם השפעה מהותית על בחירת הטיפול.

לכן מאמין ד"ר קונן של-MRI מובטח עתיד ורוד של הרחבת השימוש , כולל גם באפליקציות קרדיולוגיות. כמו כן אין ספק ששיעור גבוה של מטופלים עם מחלות קרדיווסקולריות לרבות מושתלי קוצב ו-ICD יהיו זקוקים ל-MRI ולכן החשיבות הרבה של הקוצבים החדשים המותאמים גם לביצוע בדיקת MRI .

לסיקור הכנס

להרצאתו של ד"ר קונן

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<