חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את השימוש בפלזמה לטיפול בנגיף הקורונה (מתוך הודעת ה-FDA)

25/08/2020

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) הודיע על אישור השימוש בפלזמה מחולים שהחלימו מ-COVID-19 כטיפול במחלה הזיהומית, יממה לאחר שהנשיא טראמפ האשים את הסוכנות בעיכוב הפצת חיסונים וטיפולים כנגד הנגיף מסיבות פוליטיות.

 

ההודעה של מנהל המזון והתרופות האמריקאי של האישור לשימוש חירום הגיעה גם בערב כינוס הוועידה הרפובליקנית, כאשר הנשיא טראמפ יהיה המועמד להוביל את המפלגה לארבע שנים נוספות.

 

במנהל המזון והתרופות האמריקאי הזדרזו לצאת בהכרזה ביום ראשון, כאשר עדויות מוקדמות הציעו כי השימוש בפלזמה עשוי להפחית את שיעורי התמותה ולשפר את המצב הבריאותי של חולים שנדבקו בנגיף, כאשר הפלזמה ניתנת במהלך שלושת הימים הראשונים לאשפוז.

 

לא ברור מה תהיה ההשפעה המיידית של החלטה זו. ממנהל המזון והתרופות האמריקאי נמסר כי  נראה שמדובר באפשרות טיפול בטוחה והסוכנות חשה בנוח בנושא, תוך המשך מעקב אחר הופעת סוגיות בטיחות חדשות.

 

הסוכנות גם קבעה כי אפשרות זו נמצאה בטוחה כאשר נבחנה ב-20,000 חולים שקיבלו את הטיפול. עד כה, כ-70,000 חולים טופלו בפלזמה. החולים בהם תועדה התועלת הרבה ביותר מהטיפול היו אלו מתחת לגיל 80 שנים, אשר לא היו מחוברים למכונת הנשמה. בחולים אלו תועדו שיעורי הישרדות גבוהים יותר ב-35% חודש לאחר הטיפול.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<