חדשות

חוקרי האונ' העברית: צפויה עליה מהירה במספר החולים הקשים בימים הקרובים שתוביל להגעה לסף הספיקה של מערכת הבריאות בזמן הקרוב

17/09/2020

הודעת האונ' העברית:

צוות החוקרים מהאוניברסיטה העברית:  צפויה עליה מהירה במספר החולים קשה בימים הקרובים. רק מימוש של סגר יעיל יאפשר הגבלה של התמותה בשבועות הקרובים מתחת ל-1000 מתים נוספים

דו"ח של צוות החוקרים מהאוניברסיטה העברית והדסה צופה עליה ניכרת בקצב העלייה של החולים הקשים בימים הקרובים בייחוד לאור סכנה של הדבקה בין דורית מואצת בחגים. לפי החוקרים, התמותה הצפויה בתרחישי סגר ראליים הינה של 1000 עד 2500 מתים נוספים.

לאור הנתונים, הגעה לסף הספיקה של מערכת הבריאות צפויה בזמן הקרוב, ללא תלות בסגר המתוכנן. החוקרים טוענים כי חובה לממש סגר יעיל על מנת למנוע חריגה ממספרים אלו ויש למנוע התכנסויות ללא החרגות
---------------------------

חוקרי האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה, המנטרים באופן יומי את מצב התחלואה בישראל, פרסמו היום (חמישי) דו"ח חדש, שצופה עליה משמעותית בנדבקים, בחולים במצב קשה עד בינוני ובתמותה בימים הקרובים בייחוד לאור סכנה של הדבקה בין דורית מואצת בחגים.

לפי הדו"ח, עד עתה המספר עולה בהתאם למודל האופטימי של התחלואה, כפי שצפוי עקב מיקוד הדבקה באוכלוסייה צעירה, אך בימים האחרונים חלה האצה בקצב העלייה של החולים קשה.

לפי החוקרים: "ההדבקה המאותרת מייצגת היטב את התפשטות המחלה וצפויה להתבטא בתחלואה הקשה. הגעה לסף הספיקה של מערכת הבריאות צפויה בזמן הקרוב, וללא תלות בסגר המתוכנן. הערכה קדימה של השפעת סגר יעיל, המבוססת על יעילות ״סגר פסח״ וסגרים באוסטרליה ואוסטריה מאפשרת צפי לתרחישים אפשריים".

מסקנות החוקרים בהתאם לנתונים:
1. התמותה הצפויה בתרחישי סגר ראליים הינה של 1000 עד 2500 מתים נוספים. חובה לממש סגר יעיל על מנת למנוע חריגה ממספרים אלו.
2. יש לציין שהניתוח מבוסס על שימור יכולת הטיפול במערכת הבריאות וללא פריצת תכנית מגן אבות ואמהות. יש למקד מאמצים בשימור יכולות אלו.
3. יש להדגיש את הקריטיות של מניעת הדבקה בין דורית שתאפשר ירידה מתחת למספרי התמותה המתוארים. יש למנוע התכנסויות ללא החרגות כלשהן.
4. מימוש של מערך אפדימיולוגי מהיר חיוני ליציאה וצפוי לסייע בהקטנת הנזק הצפוי.

לדו"ח חוקרי האונ' העברית

הערת המערכת: נראה שאין עדיין קונצנזוס בין החוקרים והמומחים באשר להגדרת סגר יעיל. כפי שדיווחנו הבוקר איגוד רופאי בריאות הציבור סבור שהסגר עם מגבלת ה-500 מטר אינו יעיל ויש להתמקד במניעת ההתקהלויות במקומות סגורים.

מהדו"ח היומי של המרכז לידע ומידע ניתן לראות אכן את העלייה במספר החולים החדשים הקשים היומי.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<