חדשות

טיפול ב-Durvalumab מאריך הישרדות כוללת בחולים עם ממאירות מתקדמת של דרכי מרה (מתוך הודעת חברת אסטרה-זנקה)

29/10/2021

 

תוספת Durvalumab (אימפינזי) לטיפול כימותרפי קו-ראשון הובילה להארכת ההישרדות של חולים עם ממאירות מתקדמת של דרכי מרה, כך עולה מנתונים חדשים. הטיפול המשולב הוביל להארכת הישרדות כוללת והישרדות ללא-התקדמות מחלה, לצד שיעורי תגובה גבוהים יותר, כך עולה מניתוח ביניים של תוצאות מחקר TOPAZ-1.

 

המומחים מסבירים כי Durvalumab הינו נוגדן חד-שבטי הומאני, הנקשר ל-PD-L1, אשר אושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי לטיפול בתת-קבוצה של חולים עם סרטן ריאות.

 

מחקר TOPAZ-1 הינו מחקר כפל-סמיות, רב-מרכזי, שכלל 685 חולים עם סרטן גרורתי או מתקדם ולא-נתיח של דרכי מרה, כולל כולנגיוקרצינומה תוך-כבדי וחוץ-כבדי וכן סרטן כיס מרה.

 

המשתתפים במחקר חולקו באקראי לקבלת טיפול קו-ראשון ב-Gemcitabine ו-Cisplatin עם Durvalumab או פלסבו.

 

מתוצאות הביניים עולה כי משטר טיפול שכלל Durvalumab הוביל להארכת ההישרדות הכוללת – התוצא העיקרי של המחקר – וכן תועדה תועלת בהערכת ההישרדות ללא התקדמות ושיעורי תגובה כוללים, מדדים אשר שימשו כתוצאים משניים של המחקר.

 

החוקרים מדווחים כי משלב Durvalumab עם כימותרפיה נסבל היטב ולא הוביל לשיעורי הפסקת טיפול גבוהים יותר, בהשוואה לטיפול כימותרפי בלבד.

 

במהלך עשר השנים האחרונות לא פותחו טיפולים חדשים כנגד סרטן דרכי מרה מתקדם ומחקר TOPAZ-1 הינו המחקר הראשון בשלב 3 שהדגים שיפור הישרדותי עם תוספת אימונותרפיה לטיפול כימותרפי סטנדרטי בחולים אלו.

 

מתוך הודעת חברת אסטרה-זנקה

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<