חדשות

השוואת משלב Lenalidomide עם RItuximab לעומת Rituximab בלבד בחולים עם לימפומה אינדולנטית חוזרת או עמידה לטיפול (Journal of Clinical Oncology)

24/03/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי תוספת Lenalidomide (רבלימיד) לטיפול ב-Rituximab (מבטרה) הייתה עדיפה על-פני מתן Rituximab בלבד בחולים עם הישנות לימפומה אינדולנטית.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מחקרים קודמים הציעו כי טיפול ב-Lenalidomide עשוי להביא לעליה בפעילות Rituximab.  כעת הם השלימו מחקר בשלב III, רב-מרכזי, אקראי, להשוואת משלב Rituximab עם Lenalidomide אל מול פלסבו עם Rituximab בחולים עם הישנות ו/או עמידות לימפומה אינדולנטית. התוצא העיקרי היה הישרדות ללא-התקדמות המחלה.

 

מדגם המחקר כלל 358 חולים, אשר חולקו באקראי למשלב Rituximab עם Lenalidomide (178 חולים) או פלסבו עם Rituximab (180 חולים).

 

החוקרים מדווחים כי זיהומים (63% לעומת 49%), נויטרופניה (58% לעומת 23%) ותגובות עוריות (32% לעומת 12%) היו נפוצים יותר עם משלב Rituximab עם Lenalidomide. נויטרופניה בדרגה 3 או 4 (50% לעומת 13%) ולויקופניה (7% לעומת 2%) היו נפוצים יותר עם משלב Rituximab עם Lenalidomide; לא היו הבדלים של 5% ומעלה בין הקבוצות באירועים חריגים אחרים בדרגה 3 או 4.  

 

שיעורי הישרדות ללא התקדמות המחלה השתפרו משמעותית עם משלב Rituximab ו-Lenalidomide, בהשוואה למשלב פלסבו עם Rituximab (יחס סיכון של 046, p<0.001) וחציון משך התגובה עמד על 39.4 חודשים, לעומת 14.1 חודשים, בהתאמה.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי Lenalidomide הביא לשיפור יעילות הטיפול ב- Rituximab בחולים עם לימפומה אינדולנטית חוזרת, עם פרופיל בטיחות מתקבל על הדעת.

 

Journal of Clinical Oncology

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני