חדשות

בחינת אפשרויות הטיפול באוסטיאוארתריטיס בחדרי מיון (J Emerg Med)

30/01/2017

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Emergency Medicine קוראים מומחים להגברת המודעות של רופאי מחלקות לרפואה דחופה לסיכונים והתועלת של כל אפשרויות הטיפול הזמינות להקלה על כאב חד על-רקע אוסטיאוארתריטיס, כולל תרופות פומיות, תכשירים מקומיים, זריקות קורטיקוסטרואידים ופיזיותרפיה.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי כאב מפרקי על-רקע אוסטיאוארתריטיס חדה הינה תלונה נפוצה בחדרי מיון. חולים אלו לרוב סובלים מכאב המגביל את התפקוד והיכולת שלהם להשלים פעילויות יומיומיות. בנוסף, אוסטיאוארתריטיס נקשר עם שיעור גבוה יותר של אשפוזים על-רקע דלקת מפרקים וסיכון מוגבר לתמותה מכל-סיבה. טיפול בטוח בתסמיני דלקת המפרקים בחולים אלו עשוי להוות אתגר לרופאי חדר מיון.

 

במאמר הנוכחי סקרו החוקרים את הסיכונים והתועלת של הטיפולים הזמינים להקלה על כאבים אלו בחדרי מיון. בנוסף, נכללו המלצות מבוססות-ראיות לטיפול בטוח בכאב ומוגבלות על-רקע אוסטיאוארתריטיס בחולים עם מחלות רקע, כולל מחלות לב וכלי דם, אי-ספיקת כליות וגורמי סיכון לדימום ממערכת העיכול.

 

טיפולים נפוצים לשימוש בחולים עם אוסטיאוארתריטיס כוללים אצטאמינופן, טיפול פומי בנוגדי-דלקת שאינם סטרואידים ואופיואידים, כאשר לכל אחת מאפשרויות הטיפול הללו דרגה שונה של יעילות וסיכון בתלות במחלות הרקע של המטופל. טיפולים חליפיים יעילים, דוגמת תכשירים מקומיים, זריקות קורטיקוסטרואידים לתוך המפרק ושיקום אינם משמשים באופן מספק במצבים אלו.

 

J Emerg Med. 2016;51(6):648-657

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<