חדשות

עלה מספר החיובים לנגיף בישראל ל-97, משרד הבריאות מכריז על צעדים נוספים לרבות הגבלת התקהלויות ל-100 איש וחובת אישפוז ביתי בבידוד למי שפיתח תסמיני חום שיעול ו/או קוצר נשימה

11/03/2020

מאת מערכת אי-מד

מספר הנדבקים בקורונה בישראל עלה הערב ל-97 .

בין החולים החדשים יש כבר כמה מקרים של הדבקה בקהילה, מה שמגביר החשש לכך שהמספרים ימשיכו לעלות בקצב עולה בימים הבאים.

עוד דווח כי חולה אחד המאושפז באיכילוב מוגדר כעת כחולה קשה.

לאור ההתפתחויות הנ"ל עודכנו ההנחיות של משרד הבריאות, כדלקמן :

מטרת ההנחיות החדשות היא להקטין את פוטנציאל ההידבקות ולמנוע את התפשטות התחלואה בישראל. נוסף על ההקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, יש להקפיד על הימנעות מצפיפות והתקהלויות.

• להימנע ככל הניתן מהתקהלויות של קבוצת אנשים במרחב אחד. אם מקיימים אותן – בהרכב מצומצם ככל הניתן ובכל מקרה, לא יותר מ-100 איש. 

לאור מורכבות ההנחיה ייקבעו החרגות במטרה לאפשר קיום שגרה תקינה בחיים בישראל. 

*קיום אירועים פרטיים כגון חתונות, בר מצוות ושמחות- עד 100 איש. 

• משרד הבריאות ידון עם המל״ג על פתיחת שנת הלימודים באופן שיתקיים באמצעות למידה מרחוק ולא בלמידה פרונטלית.

• מוסדות החינוך (למעט מוסדות אקדמיים) ומקומות עבודה יכולים להמשיך לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות והמשרדים הרלבנטיים.

• צוותי בריאות המטפל בחולים – התכנסות רק למטרות עבודה ובקבוצות שלא יעלו על 15 איש. 

• אירועי ספורט יתקיימו ללא קהל. ככל שמשתתפים שחקנים או שופטים מחו"ל, יש לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות הייעודיות לתחום הספורט.

• באחריות חנויות, קניונים ומרכזי קניות – למנוע צפיפות ולווסת את עומס המבקרים ברגע נתון ועל הציבור להקפיד על שמירת מרחק סביר בין אנשים.
• כחלק מהיערכות לשלבים הבאים, על המעסיקים להיערך ולהגדיל ככל הניתן לעבודה מרחוק.

צעדים נוספים:
-על אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקת קורונה ולפעול כמקובל.
 
עד כאן הנחיות המשרד.

גם בעולם נמשכת מגמת הגידול במספר החולים, כאשר היום, ב-11/3 הגיע מספר המקרים החדשים עד כה לכ-6700 (עליה משמעותית מהרמה היומית בימים האחרונים שנעה בין 4000-4500) .

הגידול במספר המקרים היום בולט בעיקר באיטליה (2300 מקרים חדשים, וזאת לאחר שהיה נדמה שמתחילה להסתמן ירידה אמש עם פחות מ-1000 מקרים),  אירן (958) , ספרד (527) וצרפת (497) .

לעדכונים און ליין באתר worldmeter

הערת המערכת:  ההתמקדות באוכלוסיות הסיכון באמצעות ההמלצה להימנעות מביקורים בבתי אבות ובתי חולים, והמלצה לקשישים וחולים להימנע ממגע חיצוני ככל האפשר מחד, ומאידך הרחבת האשפוז והבידוד הביתי של אנשים עם תסמינים או חיוביים לנגיף במצב קל או ללא תסמינים היא צעד נכון שיפחית עומסים מיותרים בבתי החולים, ללא עלייה משמעותית בסיכון לתחלואה. 

מכיוון שעבור אוכלוסייה צעירה ללא מחלות רקע הסיכון ככל הנראה לסיבוכים בשל הידבקות בקורונה נמוכה יחסית, ברמה דומה יחסית לשפעת עונתית, ייתכן שיהיה מקום לשקול שינוי במדיניות הבידודים (במיוחד אם מספר הבידודים הנדרש יעלה למאות אלפים) מחד ומאידך לחדד המאמצים בהגנה על האוכלוסייה בסיכון לרבות ניטור, בידוד והעברה מהירה לטיפול נמרץ במידת ויש תסמינים.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני