חדשות

המשך הירידה בתחלואת קורונה קשה, התייצבות של מקדם ה-R מתחת ל-1 , ושמירה על קצב ההתחסנות מצביעים על סבירות גבוהה להמשך מגמה חיובי ושליטה במגיפה.

09/03/2021

מאת מערכת אי-מד

בשלב זה נראה ע"פ תמונת המצב היומית של מגן ישראל לוח הבקרה ,  ואמ''ן  שהאפקט של ההתחסנות גובר על השפעת פתיחת המשק ומערכת החינוך .

מספר החולים הקשים ממשיך לרדת באופן מתון אך עקבי (נכון להיום 668 ), מקדם ההדבקה נשאר סביב 1 (0.99) , ושיעור הבדיקות החיוביות ירד ל-4% . גם מבחינת הרמזור, למעלה מ-60% מהאוכלוסייה נמצאת כעת באזורים ירוקים וצהובים.  אמש גם נשמר קצב התחסנות גבוה יחסית של כ-100,000 מתחסנים חדשים.

כך שאם לא תהיינה הפתעות בלתי צפויות (אך כדאי לזכור שהקורונה כבר הצליחה להפתיע אותנו כבר כמה פעמים...) , בעיקר ווריאנטיים עמידים לחיסון , או לחילופין ירידה מהירה באפקט החיסוני , שני פרמטרים שחשוב כמובן לעקוב אחריהם באופן עקבי וקפדני , אפשר להעריך שהמגמה של ירידה בכמות החולים הקשים עם יציבות/ירידה קלה במספר הנדבקים תימשך.

בהקשר זה חשוב לקרוא את ההודעה שמפרסם היום ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא ומ"מ יו"ר הר"י:
" חייבים לעצור לאלתר את ההסתה הפרסונאלית של מתנגדי החיסונים נגד רופאים
 79% מאוכלוסיית ישראל מעל גיל 16, מתחסנים!!! ומתנגדי החיסונים מתחילים לאבד את זה . קרב המאסף האלים שהם מנהלים ברשתות כולל השמצות ופגיעה אישית בכל מי שמקיים הסברה לציבור בדבר חשיבות החיסונים למיגור מגפת הקורונה. יש לפעול באופן אקטיבי לעצור את ההסתה הפרסונאלית, יש לגנות בכל לשון של גינוי את השיח הרעיל ברשתות שמתנהל כעת במיקוד כנגד פרופ׳ גליה רהב, שנחשבת אחת מהמובילות של המלחמה הלאומית למיגור הקורונה מיומה הראשון.

אל תתנו יד לקומבינות! הקפידו על כללי התו הירוק בתי המלון מדגימים לנו שאפשר לפעול על פי מתווה התו הירוק! אבל ראינו שחלק מאולמות האירועים משווקים קומבינות- יותר מ-300 איש במקומות סגורים, ודלת מסתובבת בדמות 5% עם בדיקות שליליות.
ראינו איך בעל ממון מתחמק ממלונית, ופשוטי העם נאלצים למלא את ההנחיות. הוירוס לא מבדיל בין  עשיר לעני ומתפשט כאש בשדה קוצים בחללים סגורים צפופים.

אל תהיו פסיביים בשמירה על בריאותכם- אל תכנסו למקומות סגורים שאינם עומדים בכללי הצפיפות, ואינם מקפידים על התו הירוק!!


וודאו שאתם מקבלים שירות בסביבה ירוקה ואם לא תעברו למקום הבא. הפקידו את ילדיכם רק בגנים ירוקים- חוסר הנוחות העכשווי, עלול להפוך במקרה הטוב לבידוד של שבועיים, ובמקרה הרע לבכי, צער וחרטה!!!


משרד הבריאות אסור שיפלה בין מטופל קורונה למטופל מתמודד נפש – ראוי לשמור על כבוד האדם של כל מטופל  חייבים לדרוש שכבוד האדם במערכת הבריאות יישמר ללא תנאי וללא תירוצים- אסור שהמקרה של חולים תשושי נפש שאושפזו ללא חמלה על רצפת בית החולים עם מזרונים יחזור על עצמו. אסור שיציבו יותר את אנשי הצוות הרפואי במצב בו הם נדרשים לאשפז את המטופלים שלהם בתת תנאים. דרושה הנחיה חד משמעית של מנכ"ל משרד הבריאות - אסור להשכיב חולים על הרצפה, גם במחיר של שחרורם. חייבים לחזור ולשמור על כבוד האדם במערכת הבריאות".

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<