הודעות אירגונים

גביע אירופה לכרמל - ד''ר זאב גולדיק נשיא איגוד הרופאים המרדימים של אירופה.

21/08/2014

למרות "צוק איתן", ואחרי שכבר בחרנו נשיא חדש למדינה, יש נשיא חדש לאיגוד הרופאים המרדימים של אירופה והוא מישראל. ד"ר זאב גולדיק מביה"ח כרמל נבחר לתפקיד היוקרתי ביותר של רופא ישראלי באיחוד האירופי. " למרות שקרנה של ישראל באירופה נמצאת בירידה אני שמח לייצג את ישראל עם המון גאווה" אומר ד"ר גולדיק מכרמל.

" אין תקדים בחשיבותו של תפקיד כזה לרופא ישראלי בכל אירופה " כך אומר ד"ר ליאוניד אידלמן יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל על בחירתו של ד"ר גולדיק מכרמל לתפקיד הנשיא .

 

ד"ר זאב גולדיק מנהלת יחידת ההתאוששות בביה"ח כרמל, ומי שמשמש כבר קדנציה שניה בהצלחה כיו"ר ועד הרופאים של ביה"ח כרמל, נבחר לתפקיד היוקרתי ביותר, כנשיא ארגון ההרדמה האירופאי ה- ESA (European Society of Anesthesiology ) .

 

מדובר באחד הארגונים הרפואיים הגדולים באירופה עם כ 18 אלף רופאים חברים, מ 40 מדינות הגוש האירופאי. הבחירות לנשיאות הארגון נערכו בשטוקולהם בשבדיה ו 44 נציגים בכירים של מועצת המנהלים והדריקטוריון של הארגון בחרו את המועמדים בבחירה אישית ודיסקרטית.

 

ד"ר גולדיק מישראל התמודד מול פרופ' אנדראס הפט מגרמניה, דמות מוכרת ומוערכת מאוד במחקר הרפואי בכל אירופה, וגבר עליו בתוצאה של 31 קולות מול 13 קולות שקיבל פרופ' הפט מגרמניה.

 

"הרגשתי שאנחנו עושים היסטוריה מספר בהתרגשות היום ד"ר גולדיק. עם פרסום התוצאות, התחבקתי עם 2 הנציגים מישראל שהיו לידי ויחד שרנו את התקווה.

זאת בהחלט גאווה ישראלית אמיתית אומר ד"ר גולדיק, בתקופה שקרנה של ישראל באירופה נמצאת בשפל ומתמודדת עם קשיים גדולים, הזכיה שלי כרופא ישראלי, היא כבוד גדול והערכה גדולה לרמה ולאיכות הרפואית שאני מביא איתי מישראל ".

 

עד היום התפקידים הגבוהים ביותר אליהם הגיעו רופאים מרדימים ישראלים באירופה עד להכרזה על בחירתו של ד"ר גולדיק היו רק של ראשי צוותי תת-התמחות, וראשי קבוצות מקצועיות שונות.

 

ארגון ה ESA איגד ואסף לתוכו לפני מספר שנים את 3 הארגונים הגדולים באירופה בנושא הרדמה והפך לארגון גדול וחזק אחד, בארגון הכולל בתוכו אלפי רופאים מכל רחבי אירופה ישנם רק 35 רופאים מישראל ומדובר ברופאים הבכירים ביותר.

 ב ארגון ה-ESA יש כיום מעל 18 אלף חברים מכל רחבי אירופה, וביניהם גם רופאים מרדימים ממדינות ערב. "כאשר בדף הפייסבוק של האיגוד פורסמו לא מכבר תוצאות הבחירות שלי לנשיא, קיבלתי 50 'לייקים' מרופאים ממדינות ערביות כמו לבנון, מצרים, סעודיה ואיחוד האמירויות", אומר ד"ר גולדיק  "יש לי לא מעט חברים רופאים ממדינות ערב איתם אין לנו יחסים, אבל הקשרים האישיים ביננו מצויינים, ואני מתכוון לרתום את הקשרים האלו לטובת המדינה ".

 

ד"ר גולדיק הוסיף ואמר כי, "עד היום אני משמש גם כיו"ר המועצה העליונה לבחינות לקבלת רישיון ברפואה באירופה (CESMA ) – שהוא גוף ייעוץ של האיחוד האירופי. באחרונה ניהלתי בקהיר בחינות לרישיון רופא באירופה, שבהן נטלו חלק 400 רופאים מצרים צעירים".
בתפקידו הקודם בארגון ניהל ד"ר גולדיק את המבחן האירופי במשך שבע שנים.

במסגרת תפקידו החדש  כנשיא ה
ESA יהיה אחראי ד"ר גולדיק על כל תחום החינוך הרפואי של הרופאים המרדימים בכל אירופה וזה יתבטא בכנסים, מלגות, בהשתלמויות ובשיתוף פעולה בין המוסדות הרפואיים ברחבי היבשת.

ד"ר גולדיק משרת כבר 32 שנה בביה"ח כרמל. בעברו שימש כסגן מנהל ביה"ח וכיום הוא מנהל יחידת ההתאוששות ויו"ר ועד הרופאים בביה"ח. ד"ר גולדיק הוא יליד ארגנטינה, ולמד רפואה בבואנוס-איירס. עלה לישראל ב-1982, והתמחה כרופא מרדים ב כרמל.

התחזית של ד"ר גולדיק לגבי עתיד מקצוע ההרדמה בעולם בכלל ובישראל בפרט, אינה אופטימית.

" ברוב מדינות אירופה כמו בישראל צפוי מחסור עצום ברופאים מרדימים אומר גולדיק.

הרופאים המרדימים מזדקנים ואלפים מהם  ויוצאים לפנסיה. וישנו סימן שאלה גדול לגבי דור העתיד.

מקצוע ההרדמה לא מושך לצערנו מספיק את הרופאים המתמחים .

הרופא המרדים יושב בצומת קריטית בעבודה היומיומית, אי אפשר לנהל ולתפעל בית חולים ללא רופא מרדים. הוא נדרש בחדרי הניתוח, בחדרי המיון, החדרי הלידה ובכל תהליך החייאה "

 

" אני רוצה להעלות את קרנו של מקצוע ההרדמה שנמצא בתת כח אדם אומר ד"ר גולדיק, אני אפעל לשפר את תדמיתו של הרופא המרדים ולגרום לכך שהממשלות באירופה וגם בישראל ישקיעו יותר משאבים במערכת הבריאות".

 

את הכנס של האגודהאירופי (ה (ESA מתכנן ד"ר גולדיק להביא לישראל.

" עד 2018 כל הכנסים כבר סגורים עם תאריכים אומר ד"ר גולדיק, אבל את הכנס הגדול ב 2019 אני כבר פועל כדי להביא לישראל "

 

נמסר על ידי אלי דדון, לשכת הדובר.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<