הודעות אירגונים

הקמת בית חולים בבאר שבע - סיכום מסיבת עיתונאים

28/09/2014


היום התקיימה מסיבת עיתונאים בראשותה של שרת הבריאות ח"כ יעל גרמן ובהשתתפות מנכ"ל משרד הבריאות פרופ ארנון אפק וראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ.


שרת הבריאות יעל גרמן : "הגענו היום לבאר שבע לבשר על הקמת בית חולים נוסף שיבנה בבירת הנגב, באר שבע.
בכול אזור הדרום יש עתה שני בתי חולים מצוינים המשרתים את המרחב כולו – ברזילי וסורוקה להם אנו חייבים תודה ענקית על פעילותם במהלך צוק איתן וכוונתנו להמשיך ולחזק את שני בתי החולים הללו בד ובד עם יציאה לתכנון בית חולים נוסף והכרחי באזור.
הצעת ההחלטה שתעלה מחר לאישור הממשלה  לא עוסקת רק בהקמת בית חולים נוסף, אלא היא תוכנית רחבה יותר וכוללת לחיזוק מערך הרפואה הציבורית בנגב, ושיפור איכות החיים לתושבי האזור.
אני מודה לפרופ' ארנון אפק  מנכ"ל משר הבריאות שעמד בראש הוועדה להרחבת שירותי הרפואה בדרום, למר הראל לוקר – מנכ"ל משרד רוה"מ שהוביל ושתמך בכול המהלך ולשר האוצר – יאיר לפיד שקיבל החלטה מרחיקה לכת וצופה פני עתיד ולחליט לתקצב את ההליך. "

ראש העיר באר-שבע, רוביק דנילוביץ': " חיזוק הרפואה הציבורית בדרום יחד עם הקמת בית חולים ציבורי חדש היא בשורה היסטורית חשובה מאין כמוה לתושבי באר-שבע והדרום כולו. מערכת בריאות איתנה מתקדמת ואיכותית הנה נדבך נוסף ומשמעותי בקידום איכות חיי התושבים. ממשלת ישראל זיהתה את ההזדמנות לעוגן בעיר באר-שבע בתחום הבריאות כמו גם בתחומים רבים נוספים מחוללי שינוי ועל כך אני גאה."

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק:


"אוכלוסיית הדרום צפוייה לגדול באופן משמעותי  כחלק מתהליך ריבוי האוכלוסיה, הזדקנות האוכלוסיה וירידת צה"ל לנגב. באר שבע הינה בירת הדרום ובירת הסייבר של ישראל.  בשנת 2025 צפויה אוכלוסיית נפת באר שבע לגדול  לבין 900 אלף איש למיליון .


הועדה אשר עמדתי בראשה  כללה נציגי משרדי הממשלה, הבטחון ,נגב והגליל, משרד האוצר והבריאות ועיריית באר שבע.  הועדה שמעה את נציגי הקופות ,העיריות, המועצות ומומחים בתחומי הרפואה השונים. הועדה גיבשה תוכנית כוללנית לקידום הרפואה מטיפות החלב, הרפואה הקהילתית, בתי החולים להוראת הרפואה, ועד שיקום.


המלצות הועדה כללו: חיזוק בית החולים סורוקה על ידי הוספת כ- 300 מיטות, תכנון בית חולים ציבורי חדש בדרום, הקמת מערך שיקום בבית החולים סורוקה , בבית החולים ברזילי ושיקום כרוני ב"עלה בנגב", הקמת טיפות חלב, פתיחת מוקדי רפואה דחופה, הוספת סטודנטים לרפואה והוספת סטודנטים לסיעוד בדרום.


קיומם של בתי חולים ציבורים איכותיים כמו ברזילי וסורקה שטפלו באזרחים ובחיילי צה"ל במבצע "צוק איתן" אינו מובן מאליו".

למפת הפריסה של בתי החולים בארץ והצעת ההחלטה כפי שהוגשה לממשלה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<