חדשות

משרד הבריאות מדווח על 4 מקרים של הדבקה במוטציית ה-B.1.1.7, אחד ממקור לא ידוע, הפרוייקטור קורא לקבינט להכריז על סגר מיידי, ומשה''ב פועל להגברת קצב ההתחסנות באמצעות בתי החולים

23/12/2020

מאת מערכת אי-מד

משרד הבריאות מודיע הערב כי בבדיקות שבוצעו במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות , התגלו 4 מקרים של נגיף קורונה מהזן שהתגלה באחרונה באנגליה.

ע"פ הודעת המשרד , 3 מהמקרים שבו מאנגליה ונמצאים בבידוד במלונית. מקרה נוסף מישראל - המקרה נמצא בתהליך בירור.
המשרד מציין שהוא  עוקב אחר כל מקרה ויעדכן בהתאם.

שר הבריאות אדלשטיין אמר היום בישיבת הקבינט ש"ביומיים האחרונים אנחנו עושים מאמץ מרוכז כדי לבדוק שהמוטציה מבריטניה לא הסתננה", והוסיף ש"היינו אופטימיים, עכשיו אנחנו פחות אופטימיים".

הערת המערכת: זאת כמובן אינה הפתעה וכפי שדיווחנו היום היה די צפוי שהזן המכונה B.1.1.7 יגיע גם לישראל. מהמידע הידוע כעת נראה שהמוטציה הזו מתפשטת מהר יותר אך אינה בהכרח אגרסיבית יותר או מובילה לתחלואה קשה יותר, ומרבית המומחים מעריכים שהחיסונים החדשים לקורונה יהיו אפקטיביים כנגדה ברמה דומה לזו שנמצאה במחקרים האחרונים.

בישיבת הקבינט משרד הבריאות והפרוייקטור מציעים הפעלת סגר מיידי החל מיום שישי הקרוב. מוקדם יותר היום פירסם פרופ' אש את ההודעה הבאה:  "אם לא נעשה כלום נגיע ל 3,000 מתים נוספים תוך חודשיים. צריך להבין שאין מנוס מכניסה לסגר. אילו היו פועלים בהתאם להמלצותינו לפני שבועיים ייתכן שניתן היה להימנע מכך. כפי שחזינו, התחלואה עלתה משמעותית, כולל תחלואה קשה. אם נמשיך בשיטת "שב ואל תעשה לצערי התחלואה תמשיך לזנק בחדות מסוכנת הרבה יותר ונגיע בתוך חודשיים לתוספת של 3,000 מתים.עד כה התחזיות דייקו, בואו לא נסכן את בריאות הציבור. תעזרו לנו להוריד את התחלואה".

בתוך כך נעשים מאמצים להגביר את קצב ההתחסנות. היום הנחה שר הבריאות לבתי החולים להיערך למתן חיסונים , כחיזוק וגיבוי המערך בקופות החולים, זאת לאור ההיענות הגבוהה של הציבור. אדלשטיין אף פרסם מוקדם יותר גרף השוואתי המראה כי ישראל נמצאת בקצב התחסנות הגבוה בעולם לנפש:

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<