חדשות

מנכ''ל משרד הבריאות : ייתכן שיידרש סגר ארוך יותר משבועיים , באנגליה נמשכת עלייה מהירה בהדבקה המיוחסת למוטציה

24/12/2020

מאת מערכת אי-מד

באופן תמוה משהו לוח הבקרה של משרד הבריאות מציג את נתוני הקורונה נכון לאתמול בערב וגם אגף המודיעין ותכנית מגן ישראל טרם פירסמו את תמונת המצב היומית.

אגף המודיעין פרסם היום סקירה רחבה על מאמצי מספר מדינות להתמודדות מול המשך התפשטות המגיפה במקביל למאמצי החיסון .  בסוף הסקירה מסכמים המחברים כך:

בשורה התחתונה, מדינות רבות מוסיפות לקדם צעדים לריסון ההדבקה ואף נערכות לכך שיידרשו להטיל הגבלות נוספות גם במהלך חודש החורף , זאת במקביל להיערכות ולהתחלת מבצעי חיסון האזרחים . להבנתנו, מדיניות זו נובעת בשל החשש כי שחרור מהיר של ההגבלות טרם השגת חסינות רחבה בקרב האוכלוסייה, יוביל לעלייה נרחבת בתחלואה ובתמותה. לכן, בטווח הזמן הקרוב, הגבלות וצעדים מונעים יוסיפו להוות כלים מרכזיים למניעת התפרצות במדינות הנערכות לחסן את האוכלוסייה, לפחות בשלבים הראשונים של מבצע החיסון ועד לחיסון אחוזים משמעותיים בציבור.

לקראת הסגר שיתחיל ביום ראשון פרסם היום ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא בפניה דחופה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי: " בפתחו של הסגר, הצוותים הרפואיים מתוחים עד דק. אנא פעל כדי שהמסגרות החינוכיות עבור ילדינו, ילדי הצוותים הרפואיים, יפעלו הפעם באחריות הרשויות המקומיות גם בשעות הצהריים (צהרונים), מרגע הטלת הסגר, כדי שנוכל למלא את משימותינו בראש שקט".

בינתיים נמשכים המאמצים להעלאת קצב ההתחסנות כולל ניצול גבוה יותר של מנות החיסון . מנכ"ל משרד הבריאות הנחה על הפקת 6 מנות חיסון מכל בקבוקון, מה שמעלה למעשה את כמות החיסונים האפקטיבית ב-20%.

בתדרוך שנתן היום מנכ"ל משה"ב  נאמר שייתכן שיהיה צורך ביותר משבועיים סגר , והזהיר מפני המשך התפשטות מהירה .

בעולם כפי שניתן לראות כאן מתוך נתוני worldmeter נמשכת העליה התלולה במספר המקרים החדשים והתמותה.

באנגליה , שמושכת תשומת לב מיוחדת כעת בשל גילוי המוטציה ניתן לראות עלייה תלולה במיוחד בימים האחרונים

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<