הודעות אירגונים

''מרפא לפצע – מומחים לטיפול בפצעים קשיי ריפוי'' משיקה: מרפאת פצעים ברפואה מותאמת אישית

26/12/20181  מ-50 ישראלים מתמודד עם פצע קשה ריפוי!

1 מ-50 ישראלים סובל מפצעים שלא נרפאים, או פצעים שהחלמתם מתארכת מאוד. העלייה בתוחלת החיים והזדקנות האוכלוסייה הביאו לכך שמרביתנו חווים או חשופים לפצעים כרוניים, שלנו, או של מי מקרבתנו. עם האוכלוסיות החשופות לפצעים נמנים נשים אחרי ניתוח קיסרי, פגים, פצועי טראומה למשל תאונות. מנותחים, סוכרתיים, השמנת יתר, חולי סרטן, כוויות, אנשים עם מחלות כלי דם אנשים עם קושי בניידות ועוד. כמענה לצורך בימים אלו פתחנו מרפאה חדשה: רפואה מותאמת אישית לטיפול בפצעים של שירות "מרפא לפצע". המרפאה ממוקמת בבית MDC, ברחוב הברזל 15 תל אביב.

ד"ר ערן אוטרמסקי, מנהל מרפאת "מרפא לפצע": "רפואה מותאמת אישית הופכת להכרחית בקביעת הטיפולים הרפואיים הטובים ביותר לכל מטופל. רפואה מותאמת אישית מאפשרת לרופא ולמטופליו לפתח תכנית טיפולים ממוקדת ואישית. ורפואה מותאמת אישית צריכה לשמש נר לרגלינו גם בטיפול המתקדם בפצעים קשיי ריפוי". 

"במרפאת הפצעים נציע טיפול מתקדם בהתאמה לאדם, למחלות הרקע, ולהיקף הפצע ולחומרתו. מאחר שכל אדם יחיד ומיוחד, אנו מטפלים באדם ולא רק בפצע שלו. למשל, עורכים תחקיר על מחלות הרקע, התרופות, התזונה, בדיקות הדם, רמת תפקוד, סביבת המטופל ועוד. על פי כל המידע אנו מגבשים תכנית אישית לטיפול, הניתן בבית או במרפאת הפצע, בהתאמה לרצונו של האדם ושל משפחתו", מוסיף ד"ר אוטרמסקי.

לתיאום תורים -  08-6386414

מה זה פצע קשה ריפוי ואיך אפשר לרפאו?
פצעים קשיי ריפוי מוגדרים ככאלו, כאשר הם אינם נרפאים תחת טיפול בפרק זמן של מספר שבועות, ולפעמים גם חודשים ושנים. תזונה לקויה, טיפול תרופתי, זיהום, יובש או עודף לחות בפצע, מחסור בחמצן מקומי, היעדר תנועה ולחץ מקומי על הפצע, הם בין הגורמים המעכבים ריפוי. 

מאידך, על ריפוי פצעים משפיעה המודעות, לכן ככל שנדע יותר נוכל למנוע יותר פצעים או להחלים מהם מהר יותר. בנוסף ריפוי פצע מושפע ממחלות רקע, תזונה, סוג הטיפול, אינטנסיביות הטיפול, אביזרים למניעת פצעי לחץ, שימוש בטכנולוגיות מתאימות, אנשי מקצוע מתאימים, מהירות הפנייה לגורם מקצועי, היענות לטיפול ועוד.

תנאים טובים לריפוי של פצעים קשיי ריפוי כוללים טיפולים מערכתיים וטיפולים מקומיים. למשל בטיפולים המערכתיים: שינוי או התאמת הטיפול התרופתי במחלות שהשפיעו על היווצרות הפצעים. איזון וטיפול מצבים כרוניים, כמו סוכרת,  אנמיה או אי ספיקת לב. הטיפולים המקומיים כוללים: ניקוי הפצע, שימוש בחבישות מתקדמות ובטכנולוגיות חדישות לריפוי פצעים, למשל חמצן מקומי ישירות לפצע.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<