חדשות

יו''ר האיגוד לכירורגיה פלסטית מגיב לקריאת הרב אליהו לאסור ניתוחים לשינוי מין וקורא להוקיע דברי הרב המוליכים את המדינה לחשכת ימי הביניים

15/07/2019

הודעת האיגוד לכירורגיה פלסטית

בהמשך לפרשת טיפולי ההמרה והודעת הרב שמואל אליהו בעקבות דברי שר החינוך:

בתגובה לקריאתו של הרב שמואל אליהו, חבר מועצת הרבנות הראשית, לאסור בחוק ניתוחים לשינוי מין קורא ד"ר מאיר כהן יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית (בתמונה)  בהסתדרות הרפואית לציבור: "להוקיע את הרב שמואל אליהו ואת עמיתו שר החינוך הרב רפי פרץ המוליכים את מדינת ישראל לחשכה של ימי הביניים תוך הפצת שנאה ורמיסה של זכויות הפרט הבסיסיות של אזרחי ישראל לאהבה ולחיים שלמים ומאושרים". 

*ד"ר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית הוסיף כי: "ניתוחים לשינוי מין נעשים מתוך צורך רפואי ולאחר מחשבה מעמיקה והליך מסודר בוועדות רפואיות שמינה משרד הבריאות. ניתוחים לשינוי מין מבוססים על עקרונות הכירורגיה הפלסטית והפסיכיאטריה המודרנית והם מאפשרים למי שנולדו בגוף הלא נכון להרגיש מאושרים ושלמים עם חייהם וגופם". 

*האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מזכיר לציבור את דבריו של חוזה מדינת ישראל, בנימין הרצל בספרו "מדינת היהודים": "כלום תהיה לנו לבסוף מדינת דת? לא! ... לא ניתן לדחפים תיאוקרטיים של אנשי הדת שלנו להרים ראש. אנו נדע להחזיקם בבתי הכנסת שלהם, כשם שנחזיק את צבא הקבע שלנו בקסרקטינים. צבא וכהונה יכובדו מאוד, כדרוש וכראוי לתפקידיהם היפים. בענייני המדינה, עם כל ההערכה כלפיהם, אל להם להתערב, פן יביאו עליה קשיים מבית ומבחוץ".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני