חדשות

מומחים קוראים לחייב אנשי צוות רפואי לקבל חיסונים (מתוך הצהרת SHEA)

18/09/2020

 

בהצהרה מטעם ה-Society for Healthcare Epidemiology of America טוענים מומחים כי יש לחייב את כל אנשי הצוות הרפואי לקבל חיסונים כנגד מחלות ברות-מניעה עם חיסון כתנאי להעסקתם.

 

קביעת דרישה לקבלת חיסונים כתנאי העסקה הודגמה כגישה היעילה ביותר להגדלת היענות אנשי צוות רפואי לחיסונים. המומחים קוראים לכלול את הדרישה לכלל אנשי הצוות הרפואי, כולל עובדים, מתנדבים, סטודנטים ועובדים חיצוניים.

 

בהצהרה מדגישים המומחים כי חשוב שכל אנשי הצוות הרפואי יהיו מחוסנים למחלות ברות-מניעה עם חיסונים. ההמלצה החדשה מטעם SHEA מתפרסמת לאחר המלצה קודמת של ה-CDC (Centers for Disease Control and Prevention) וה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) לחיסונים של ילדים ומבוגרים. הרשימה כוללת חיסונים כנגד חצבת-חזרת-אדמת, שפעת ווריצלה. אנשי צוות רפואי העשויים להיחשף שרך מגע עם דם או נוזלי גוף אחרים צריכים לקבל גם חיסון כנגד HBV (Hepatitis B Virus).

 

התוויות-נגד רפואיות צריכות לשמש כחריג היחיד לחיסון כלל אנשי הצוות הרפואי.

 

מעבר למתן חיסונים לכלל אנשי הצוות הרפואי, המומחים קוראים לצוותים גם להשלים באופן שגרתי הערכה של ההיענות של מטופליהם לחיסונים ולהמליץ בחום על כלל החיסונים למטופליהם. בנוסף, על אנשי צוות רפואי להכיר את התיאוריות השגויות בכל הנוגע לסירוב לקבלת חיסון, כולל הסיכון כי החיסון יגרום למחלה או כי חיסונים אינם יעילים או בטוחים.

 

מתוך הצהרת SHEA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<