חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Pirtobrutinib לטיפול ב-CLL (מתוך אתר Medscape)

16/03/2021

 

מנתוני מחקר BRUIN עולות תוצאות מבטיחות ל- Pirtobrutinib, תכשיר חדש ממשפחת מעכבי Bruton's Tyrosine Kinase  (BTK), לטיפול בחולים עם לויקמיה מסוג CLL (Chronic Lymphocytic Leukemia) וחולים אחרים עם ממאירויות של תאי B אשר הפסיקו טיפול קודם במעכבי BTK עקב עמידות או אי-סבילות הטיפול.

 

 מדגם המחקר כלל 109 נשים ו-214 גברים (גיל חציוני של 68 שנים), אשר טופלו ב- Pirtobrutinib. מבין אלו, 203 חולים חולקו לטיפול ב- Pirtobrutinib בשלב הראשון של המחקר ו-120 חולים חולקו לטיפול בשלב השני של המחקר.

 

מהנתונים עלה כי Pirtobrutinib היה יעיל ונסבל היטב בחולים עם CLL או SLL (Small Lymphocytic Leukemia), לימפומה של תאי מנטל וחולים עם Waldenstrom Macroglobulinemia לאחר טיפול קודם במעכב BTK. מבין 121 חולים עם CLL או SLL אשר קיבלו טיפול קודם במעכב BTK, שיעורי התגובה הכוללים למתן Pirtobrutinib עמדו על 62%. שיעורי תגובה אובייקטיבית היו דומים בחולי CLL עם עמידות קודמת למעכב BTK (67%), אלו עם אי-סבילות לטיפול (52%), בחולים עם מוטאציית C481 (71%) ובאלו ללא מוטאציית BTK (66%).

 

ב-52 חולים עם לימפומה של תאי מנטל אשר קיבלו טיפול קודם במעכבי BTK, שיעורי תגובה אובייקטיבית עמדו על 52%. מבין 117 חולים עם CLL, SLL או לימפומה של תאי מנטל אשר הגיבו לטיפול, 109 חולים שרדו ללא-התקדמות מחלה עד תום המעקב.

 

בקרב 19 חולים עם Waldenstrom Macroglobulinemia, שיעורי תגובה אובייקטיבית עמדו על 68%. בקרב 8 חולים עם לימפומה פוליקולארית, שיעורי התגובה עמדו על 50%.

 

החוקרים מדווחים כי לא תועדה רעילות מגבילת-מינון והמינון המקסימאלי הנסבל טרם נקבע. המינון המומלץ בשלב 2 עמד על 200 מ"ג ביום. אירועים חריגים שתועדו בלפחות 10% מבין 323 החולים כללו עייפות (20%), שלשול (17%) ובלבול (13%). האירוע החריג הנפוץ ביותר בדרגה 3 ומעלה היה נויטרופניה (10%). חמישה חולים (1%) הפסיקו את הטיפול בשל אירוע חריג על-רקע הטיפול התרופתי.

 

החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מעידים על יעילות ובטיחות הטיפול ב- Pirtobrutinib כנגד ממאירויות משורת תאי B, כולל CLL, SLL ולימפומה של תאי מנטל, Waldenstrom Macroglobulinemia ולימפומה פוליקולארית. יעילות הטיפול הודגמה בחולים לאחר טיפולים מרובים קודמים, כולל חולים עם עמידות ואי-סבילות מעכבי BTK קודמים.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<