חדשות

שימוש בחלופת אשפוז ביתי במטופלים עם החמרה של COPD הנמצאים בסיכון נמוך לתמותה עשוי להשיג חיסכון בעלויות (DTB)

26/07/2019

מאת מערכת אי-מד

עלות הטיפול לאורך 90 יום בחולי COPD בסיכון נמוך לתמותה שהופנו לאשפוז ביתי (HAH) הייתה נמוכה משמעותית מעלות הטיפול במטופלים שאושפזו בבית החולים, כך עלה ממחקר חדש ב-BMJ.

ברקע מסבירים החוקרים כי למרות שמומלץ לעשות שימוש באשפוז ביתי (HAH) לחלק מהמטופלים  הסובלים מהחמרה  של  COPD  אין עדיין קריטריונים לבחירה מבוססות ראיות.

החוקרים בחנו את השימוש במדד DECAF (ר"ת של Dyspnoea, Eosinopenia, Consolidation Acidaemia and atrial Fibrillation ) המציג טווח של בין 0-6 נקודות להערכת התמותה באשפוז לצורך הערכת האפשרות להפנייה לאשפוז ביתי של מטופלים בסיכון נמוך לתמותה.

ניסוי מבוקר ואקראי זה שבא לבחון חוסר נחיתות בין אשפוז ביתי לאשפוז בבתי חולים,  השווה את עלות האשפוז הביתי לעלות הטיפול הרגיל בבית החולים במטופלים המוגדרים כבעלי סיכון נמוך ע"פ DECAF לתמותה בבית חולים.

החוקרים מדווחים כי עלות הטיפול הממוצעת למשך 90 יום הייתה נמוכה יותר ב- 1016 פאונד עם HAH מאשר בטיפול רגיל.

החוקרים מסכמים כי בחולי COPD שהוערכו כבעלי כסיכון נמוך לתמותה בבית חולים, עלות הטיפול במסגרת אישפוז ביתי  הייתה נמוכה משמעותית מעלות הטיפול הרגיל. בנוסף, מדגישים החוקרים כיהאשפוז הביתי היה מועדף על ידי מרבית החולים.

החוקרים מציינים עוד ששימוש במדד DECAF להערכת הסיכון לתמותה באשפוז מהווה כלי חיזוי שימושי לצורך המלצה על אישפוז ביתי.

DTB Select

הערת המערכת: אחת ההמלצות של הועדה לשיפור המצב במחלקות הפנימיות הייתה לחזק את חלופת האשפוז הביתי. מחקר זה מחזק את הרציונל של אפשרות זו לחולים מתאימים שכן הוא השיג גם חיסכון בעלויות (ומן הסתם גרם גם להפחתת עומס במחלקות פנימיות), וגם היה מועדף על המטופלים עצמם.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<