חדשות

פורום בתי החולים הציבוריים יחרים את טקס ההוקרה של שר הבריאות להנהלות בתי החולים על ההתמודדות בקורונה, יו''ר הר''י מביע תמיכה בפורום

03/06/2021

הודעת פורום בתי החולים הציבוריים

 

מנהלי 7 בתי החולים הציבוריים החליטו, לאות מחאה, להחרים את טקס ההוקרה של משרד הבריאות ושר הבריאות בנוכחות ראש הממשלה עבור הנהלות בתי החולים שהתמודדו עם משבר הקורונה

"לא ייתכן שיד אחת של המדינה תלטף ותוקיר ותעניק לנו תעודות, והיד השנייה - לא רק שאינה מסייעת, אלא סוגרת את הברזים, מונעת תקציבים ופוגעת בחולים שהם ציפור נפשם של בתי החולים הציבוריים."

 

בתי החולים הציבוריים שערי צדק והדסה בירושלים, לניאדו בנתניה, מעייני הישועה בבני ברק, ובי"ח נצרת (האנגלי), המשפחה הקדושה (האיטלקי) וסנט ונסנט דה פול (הצרפתי ) בנצרת עמדו בשנה האחרונה, על אף הקשיים התפעוליים הרבים עימם הם מתמודדים כבר שנים, בחזית המאבק בקורונה.

 

למרות המאמץ העצום שהושקע בשנה האחרונה, שגבה מבתי החולים שלנו תקציבים גדולים ומשמעותיים, לא השכילה ממשלת ישראל לסייע ולהעביר לנו מימון מספק. בתי החולים האלה שוב מחזרים אחר הפתחים ואינם זוכים לתמיכה שהובטחה להם שוב ושוב. לא זאת אף זאת, המדינה שולחת אותם לקבץ תרומות לשם מימון הפעילות השוטפת שלהם

 

עם קבלת ההזמנה לאירוע של משרד הבריאות שיתקיים ביום ראשון, קיבלנו החלטה שלא להשתתף בטקס במחאה על המשבר התקציבי שיצרה הממשלה לבתי החולים הציבוריים, זאת לאור העדר יכולת לעמוד בהתחייבויות כלפי ספקים ונותני שירותים. טקס הוקרה אינו יכול לממן הוצאות !

 

אנו מאמינים שהשתתפותנו תיראה מגוחכת בשעה זו של אובדן היכולת לשלם לספקים עבור ציוד ותרופות, מה שפוגע באוכלוסיה החלשה של החולים שאינה יכולה לזעוק, והזקוקה לטיפול בבתי החולים. אין שום סיבה לחגיגות בימים שבהם אנו מתחננים לסיוע שהובטח רק לפני מספר חודשים ונחתם רשמית מול שר האוצר. לא ייתכן שיד אחת של המדינה תלטף ותוקיר ותעניק לנו תעודות, והיד השנייה -, לא רק שאינה מסייעת, אלא סוגרת את הברזים, מונעת תקציבים ופוגעת בחולים שהם ציפור נפשם של בתי החולים הציבוריים.

 

אנו קוראים, פעם נוספת, לפתרון המשבר והעברת התקציבים שהובטחו לנו. לרווחתם של כל אזרחי ישראל.

 

פורום בתי החולים הציבוריים

 

בתגובה נמסר כי יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, מחזק את פורום בתי החולים הציבוריים ומודיע כי הוא לא ישתתף באירוע ההוקרה של משרד הבריאות המתוכנן להתקיים בנוכחות ראש הממשלה.

"אמרנו את זה בסמוך לשביתת האזהרה בה נקטנו בחודש שעבר ואנחנו אומרים זאת גם היום: אין לנו כוונה לשתף פעולה עם פרקטיקה דו פרצופית של משרד האוצר שמחד כוללת אירועי הצדעה והדלקת משואות, ומנגד ממשיכה להוביל פגיעה במערכת הבריאות ובהון האנושי הכל כך מרכזי וחיוני שלה", אמר פרופ' חגי.

לדבריו, "את מילות התודה וההוקרה אנחנו מקבלים יום-יום שעה-שעה מהציבור הישראלי, ועבורנו זה תמיד מחמם את הלב. מהמדינה וממשרד האוצר במיוחד אנחנו מצפים לדבר אחד, וזה לא עוד מחיאות כפיים וטקסים: להשקיע במערכת ובצוותי הרפואה, להוסיף את המשאבים והתקנים הדרושים לאור הפער העצום מול המדינות המפותחות, ולתת לנו להעניק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. לא יכל להיות שבבוקר יחמיאו לנו ובערב יפטרו 600 מתמחים שהתקבלו לעבודה בזמן המגפה. את זה לא נקבל".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<