הודעות אירגונים

גישת 'ספינינג בייביז' לשדרוג חוויית הלידה במרכז הרפואי זיו בצפת

18/06/2018

מיילדות ואחיות מחדרי הלידה ומחלקת היולדות במרכז הרפואי זיו בצפת, השתתפו בסדנת 'ספינינג בייביז' (Spinning Babies) לשדרוג חוויית הלידה ושיפור התוצאות המיילדותיות. במהלך הסדנה, שהתקיימה לאורך שבע שעות, הוקנה למשתתפות הידע התיאורטי והאנטומי הניצב מאחורי גישת 'ספינינג  בייביז'. כמו כן תורגלו הטכניקות המעשיות שנועדו לסייע ליולדות.

מירה אלי, אחות אחראית בחדרי הלידה של המרכז הרפואי זיו אמרה, כי הסדנה הייתה עוצמתית, חווייתית ומלמדת: "תרגילי 'ספינינג בייביז' מסייעים להכוונת ראש התינוק לאגן, מקדמים את הלידה, מפחיתים ניתוחים קיסריים ולידות וואקום, ומעניקים הקלה טבעית לכאב. מדובר בטכניקות מגוונות ויעילות, המשפרות את חוויית הלידה ומתאימות ללידות עם אפידורל ולידות טבעיות. אני מאוד מאמינה בגישה זו ושמחה שהעשרנו את הצוות שלנו, השואף בכל עת לשפר ולהצטיין לטובת היולדות היקרות שלנו", אמרה אלי.

ההיענות לסדנה בקרב הצוות הייתה גבוהה מאוד. גם המיילדות הנמצאות כעת בחופשת הלידה שלהן, עדי אפוטה וחופית אוז, התייצבו לסדנה, עם התינוקות החמודים שלהן, גיא ופלג.

'ספינינג בייביז' (Spinning Babies) הינה גישה מיילדותית שפותחה על ידי המיילדת האמריקאית גייל טולי, במסגרתה משפיעים על מנח העובר והתקדמותו בתעלת הלידה, באמצעות סדרת תרגילים שעובדים על שרירים, רצועות ופאסיה (Fascia- רקמה דקה העוטפת את שרירי הגוף(. התרגילים מקנים לאגן איזון ומאפשרים מרחב לעוּבר, כך שיוכל להיכנס לתנוחה האידיאלית לקראת הלידה. הסדנה במרכז הרפואי זיו בצפת התקיימה בהדרכת המיילדת הירושלמית ממוצא אמריקאי, רחל שפירו, שהוסמכה על ידי ממציאת השיטה ללמדהּ בישראל.  גישת ה'ספינינג בייבי' מיועדת לכל המעורבים המקצועיים בהליך הלידה: רופאים, אחיות, מיילדות, דולות, מדריכות הכנה ללידה ותרפיסטים העובדים עם נשים בתקופת ההיריון והלידה.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<