חדשות

יתרונות טיפול בשלב מוקדם מאוד ביילודים עם HIV (מתוך Sci Transl Med)

06/12/2019

 

מחקר קטן של יילודים מאפריקה עם HIV מצא כי מתן טיפול אנטי-רטרוויראלי במהלך השעות והימים הראשונים לאחר הלידה סייע לשמור על מערכת החיסון ושיפר את הסיכויים לבריאות טובה יותר בטווח הארוך, כך מדווחים חוקרים מארצות הברית במאמר שפורסם בכתב העת Science Translational Medicine.

 

החוקרים מסבירים כי מחצית מהילדים עם HIV שאינם מקבלים טיפול עלולים למות בתוך שנתיים. ההנחיות הנוכחיות מטעם ארגון הבריאות העולמי ממליצות על מתן טיפול אנטי-רטרוויראלי לתינוקות עם HIV בתוך שבועות מהלידה, במטרה לדכא את הנגיף, אשר אחרת עשוי להוביל לחסר חיסוני מהיר ומסכן חיים.

 

במסגרת המחקר הנוכחי, חוקרים מהרווארד ו-MIT בחנו את גישת טיפול המוקדם בקבוצה של 40 יילודים עם HIV ומדווחים על התוצאות של 10 התינוקות הראשונים שקיבלו טיפול אנטי-רטרוויראלי בתוך שעות או ימים מהלידה ו-10 יילודים שהחלו בטיפול ארבעה חודשים לאחר הלידה, אל מול 54 יילודים ללא HIV.

 

ביילודים שטופלו בשלב המוקדם ביותר תועד עומס נגיפי קטן משמעותית, בהשוואה ליילודים שטופלו מאוחר יותר. בתינוקות בקבוצת הטיפול המוקדם ביותר תועדה גם מערכת חיסון טובה יותר, אפילו בהשוואה לתינוקות ללא HIV.

 

החוקרים מדגישים כי גישת הטיפול המוקדם אינה מספק ריפוי, אך ניתן לשלב זאת עם התערבויות אחרות כחלק ממחקר במטרה להביא לריפוי HIV.  

 

Sci Transl Med 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<