חדשות

האם זיהום בנגיף הקורונה מעלה את הסיכון לפגות? (MMWR)

23/09/2020

 

מנתונים חדשים מטעם ה-CDC שפורסמו ב-Morbidity and Mortality Weekly Report עולה כי בנשים הרות עם עדות לנגיף הקורונה קיים סיכון מוגבר ללידה מוקדמת.

 

 מדגם המחקר כלל 598 נשים הרות שאושפזו בשל נגיף הקורונה בין מרץ ואוגוסט. מבין 445 לידות חי, ב-12.6% תועדה לידה מוקדמת (לפי 37 שבועות היריון). שיעור זה גבוה ב-25% משיעורי לידה מוקדמת באוכלוסיה הכללית.

 

החוקרים מדווחים כי 23.1% מהנשים עם תסמיני הזיהום הנגיפי ילדו מוקדם, כמו גם 8% מהנשים ללא תסמינים. שני יילודים מתו במהלך האשפוז, שניהם נולדו לאימהות עם תסמינים אשר נדרשו להנשמה מלאכותית. שתי אימהות הלכו לעולמן בבית החולים, שתיהן היו תסמיניות.

 

מחלה חמורה וסיבוכים בלידה זוהו בקרב נשים הרות שאושפזו בשל COVID-19. ממצאים אלו מדגישים את החשיבות של מניעה וזיהוי COVID-19 בנשים הרות.

 

החוקרים מציינים כי כמחצית מהנשים ההרות היו תסמיניות כאשר אושפזו לבית החולים. מבין אלו, 16.2% אושפזו ליחידת טיפול נמרץ ו-8.5% נדרשו להנשמה מלאכותית פולשנית. סיבוכים אלו לא תועדו בנשים ללא תסמינים. עשרה הריונות הסתיימו בהפלה או לידת מת.

 

על-פי המלצות ה-CDC, יש להשלים בדיקות של יילודים לאימהות עם COVID-19, לבודד אימהות עם COVID-19 ואת ילדיהן מאימהות אחרות בבית החולים ולנקוט באמצעים למניעת הדבקת יילודים.

 

ישנה חשיבות רבה להמשך מעקב אחר COVID-19 בנשים הרות  במטרה להבין ולשפר את תוצאות הטיפול באימהות וביילודים.

 

MMWR 2020

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<