חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את השימוש ב-Talicia לטיפול בהליקובקטר פילורי (מתוך הודעת ה-FDA)

09/11/2019

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) אישר את השימוש ב-Talicia, הטיפול הראשון המבוסס על Rifabutin ומיועד לשמש כנגד חיידקי הליקובקטר פילורי במבוגרים, כך עולה מהודעת חברת התרופות. כל קפסולה של Talicia כוללת Omeprazole במינון 10 מ"ג, Amoxicillin במינון 250 מ"ג ו-Rifabutin במינון 12.5 מ"ג.

 

מחקרים הוכיחו כי העמידות של חיידקי הליקובקטר פילורי ל-Clarithromycin עלתה בלמעלה מכפליים בין השנים 2009 עד 2013. התכשיר החדש מספק אפשרות טיפול חדשה כנגד החיידק, עם פרופיל בטיחות ויעילות מצוינים וללא השפעה של עמידות ל-Clarithromycin או Metronidazole.

 

המחקרים הקליניים הצביעו על יעילות גבוהה של Talicia להכחדת חיידקי הליקובקטר פילורי, כאשר לא זוהו מקרים של עמידות ל-Rifabutin.

 

במחקר בשלב 3 דווח כי 4 מבין 305 חולים (1%) שטופלו ב-Talicia הפסיקו את הטיפול התרופתי בשל אירוע חריג. אירועים חריגים אשר הובילו להפסקת הטיפול כללו בחילות/הקאות, גודש אפי ונזופרינגיטיס.

 

בהודעה מטעם חברת התרופות נמסר כי Talicia מספקת אפשרות טיפול חדשה ויעילה המתגברת על עמידות החיידק וכי ייתכן וניתן יהיה להמליץ על אפשרות זו כקו-טיפול ראשון כנגד זיהומי הליקובקטר פילורי.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<