חדשות

טיפול ב-Vedolizumab בטוח יותר ממעכבי TNF בחולים מבוגרים עם מחלת מעי דלקתית (מתוך כנס ה-AGA)

14/02/2021

 

מנתונים חדשים שפורסמו במהלך הכנס השנתי Crohn's & Colitis Foundation וה-American Gastroenterological Association עולה כי Vedolizumab (אנטיביו) עשוי להיות דומה ביעילותו אך בטוח יותר בהשוואה לטיפול במעכבי TNF (Tumor Necrosis Factor) בחולים מעל גיל 65 שנים עם מחלת מעי דלקתית.

 

החוקרים אספו נתונים אודות מדגם אקראי של 20% מבין כלל החולים בגילאי 65 שנים ומעלה עם מחלת מעי דלקתית במאגרי תביעות Medicare. מבין החולים שנכללו במחקר, 480 משתתפים טופלו ב- Vedolizumab, בעוד ש-1,152 חולים נטלו טיפול במעכבי TNF. מאפייני הבסיס של החולים בשתי הקבוצות היו דומים: 29% מהחולים נטלו Budesonide, אם כי בקרב חולים שקיבלו טיפול במעכבי TNF תועדה שכיחות גבוהה יותר של טיפול סיסטמי בקורטיקוסטרואידים (68% לעומת 57%), 5-ASA (62% לעומת 42%) ותכשירים אימונו-מודולטוריים (32% לעומת 28%).

 

החוקרים לא זיהו הבדלים משמעותיים בין שתי הקבוצות בנוגע לשיעור האשפוזים על-רקע מחלת מעי דלקתית, ניתוח עקב מחלת מעי דלקתית, שיעור מרשמים לטיפול בסטרואידים לאחר אינדוקציה, או אשפוז מכל-סיבה. עם זאת, אשפוזים על-רקע זיהומים היו פחות נפוצים בקבוצת המטופלים ב- Vedolizumab (היארעות של 0.03 לעומת 0.05 לשנת-מטופל; יחס סיכון מתוקן של 0.47, רווח בר-סמך 95% של 0.25-0.86).

 

החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים להערכת הבטיחות והיעילות של טיפולים תרופתיים בחולים מבוגרים עם מחלת מעי דלקתית.

 

מתוך כנס ה-AGA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<