חדשות

חברה חדשה בהר''י (החברה הישראלית לקידום אבחון, טיפול ומניעה של פגיעה מינית) תקדם הכשרה וקווים מנחים לנפגעי טראומה מינית (הארץ)

10/12/2019

מאת מערכת אי-מד

חברה רפואית חדשה שהוקמה במסגרת הר''י תתמקד בטיפול בנפגעי תקיפה מינית. בעוד כשבועיים יתקיים כנס ייסוד של "החברה הישראלית לקידום אבחון, טיפול ומניעה של פגיעה מינית" (היפ"ם) שמטרתו לקדם את המודעות להשלכות הבריאותיות של פגיעה מינית, לרכז את הידע בנוגע לטיפול, להכשיר צוותים מקצועיים ולקדם מחקר בתחום.

בשיחה ל"הארץ" אמרה ד''ר אנה פדואה, גינקולוגית ממייסדות החברה, ש: "פגיעה מינית היא סוג של 'נקודה עיוורת' בהסתכלות של מערכת הבריאות. למרות שמדובר בתופעה רחבת היקף, מעולם לא התייחסו במערכת הבריאות לאנשים עם רקע של פגיעה מינית כאל סקטור שמחייב התייחסות מיוחדת והכשרה מצד הצוותים הרפואיים. יש נשים שעבורן בדיקה גינקולוגית, כניסה לחדר לידה, או הליך פולשני אחר הוא טריגר להעלאת הטראומה — ולצוותים אין בכלל מושג" .

בחברה החדשה חברים גינקולוגים, רופאי משפחה, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, תזונאים ומרפאים בעיסוק .

ע"פ הדיווח המטרה המיידית של החברה היא קידום הכשרה של עובדי מערכת הבריאות בטיפול בנפגעי תקיפה מינית לרבות צוותים רפואיים, מתמחים במקצועות רפואה והפרה־רפואה, וסטודנטים לרפואה שכעת, כל מקווים בחברה החדשה, יחוייבו לעבור קורס חובה על טיפול באנשים שעברו טראומה מינית.

בנוסף, מתכננת החברה לנסח קווים מנחים לטיפול בטראומה מינית.

לדיווח ב"הארץ"

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני