חדשות

עדויות חדשות תומכות בבטיחות טיפול ב-Dupilumab לטווח ארוך בחולים עם אטופיק דרמטיטיס (מתוך כנס ה-EADV)

03/10/2021

 

טיפול שבועי ב- Dupilumab(דופיקסנט) נמצא בטוח ויעיל בחולים עם אטופיק דרמטיטיס, כך עולה מנתוני מחקר הארכה בתווית-פתוחה שהוצגו במהלך כנס ה-EADV.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אטופיק דרמטיטיס הינה מחלה דלקתית סיסטמית הדורשת טיפול ארוך-טווח. עם זאת, טיפול ממושך לאטופיק דרמטיטיס בתרופות לדיכוי חיסוני עשוי להיות מוגבל בשל חשש מפני סיבוכים ותופעות לוואי של הטיפול.

 

מחקר הארכה קודם בתווית-פתוחה הדגים את הבטיחות והיעילות של Dupilumab למשך עד 148 שבועות. במחקר הנוכחי מספקים החוקרים נתוני ביניים לאורך עד 172 שבועות טיפול.

 

מבוגרים עם אטופיק דרמטיטיס שהשתתפו בעבר באחד מהמחקרים הקודמים לקחו חלק במחקר הארכה זה בו המשיכו בטיפול ב- Dupilumab שבועי במינון 300 מ"ג. הותר למשתתפים להמשיך בטיפול מקומי בסטרואידים וטיפול מקומי במעכבי קלצינאורין, בשילוב עם טיפולים לאטופיק דרמטיטיס. תוצאי הבטיחות נבחנו אל מול תוצאות מחקר LIBERTY AD CHRONO שארך 52 שבועות, מאחר ושלב התווית הפתוחה לא כלל זרוע ביקורת.

 

אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי דווחו ב-3.6% מהמשתתפים במחקר בשלב תווית-פתחה, 8.3% מאלו בזרוע הפלסבו במחקר CHRONOS וב-2.9% מהמשתתפים בזרוע הטיפול הפעיל במחקר CHRONOS.

 

דלקת לחמית תועדה ב-19.7% מהחולים במחקר בתווית-פתוחה, 7.9% מאלו בזרוע הפלסבו במחקר CHRONOS וב-19.4% מאלו בזרוע הטיפול הפעיל במחקר CHRONOS.

 

שיעור ההיארעות המתוקנים לחשיפה של אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי היו נמוכים יותר מכפי שדווח בעבר לאחר 52 שבועות ופחתו עם הזמן. נתוני הבטיחות עולים בקנה אחד עם פרופיל הבטיחות המוכר של Dupilumab כפי שתואר במחקרים מבוקרים.

 

מתוך כנס ה-EADV

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני