חדשות

ארגון הרוקחות בישראל: אין חשש להשתמש באדוויל ונורופן בחולי COVID-19

20/03/2020

מאת מערכת אי-מד

בעקבות הדיווחים על הסיכון הקיים בנטילת תרופות ממשפחת NSAIDs בצל מגיפת הקורונה מפרסם ארגון הרוקחות את ההודעה הבאה:

ארגון הרוקחות בישראל: אין חשש ליטול אדוויל ונורופן.

בניגוד לשמועות, תרופות אלו אינן מחמירות את תסמיני הקורונה.

ארגון הרוקחות בישראל, האיגוד הישראלי לפארמקולוגיה קלינית ומשרד הבריאות מודיעים כי אין חשש ליטול תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידליות, ביניהן תרופות המכילות איבופרופן כמו אדוויל ונורופן. זאת על רקע דיווחים רבים, גם בכלי התקשורת וגם ברשתות החברתיות, בהם נאמר כי נטילת תרופות אלו עלול לייצר החמרה בתסמיני נגיף הקורונה.

 

יו"ר ארגון הרוקחות בישראל, ד"ר אלינה אמיתי: "לצערנו, בעתות משבר בפרט ובשגרה בכלל מופץ מידע כוזב רב, דבר אשר זורע פאניקה בקרב אזרחי ישראל לשווא ואף מסכן את בריאותם. בימים האחרונים אנו עדים לשמועות רבות על כך ששימוש באדוויל ונורופן עלול לסכן בהידבקות בנגיף הקורונה, ובכן מדובר בהפצה של מידע לא מבוסס. לאחר בדיקה שלנו עם משרד הבריאות אין עדויות מדעיות לעניין או הנחיות כלשהן מגופים רשמיים בתחום הבריאות, לאומיים או בינלאומיים".

 

הערת המערכת:  ב-17/3 פרסמנו כתבה זו : האם יש מקום לאזהרה מפני מתן NSAID לטיפול ב-COVID-19?  שבה הוצגו המלצות מומחים ממשרד הבריאות הצרפתי שלא לעשות שימוש ב-NSAIDs , לרבות איבוברופן , במטופלי COVID-19 בשל החשש להחמרת המחלה הזיהומית.

גם בדיווח זה מה-BMJ שכותרתו Covid-19: ibuprofen should not be used for managing symptoms, say doctors and scientists  מביעים מומחים מבריטניה תמיכה במומחי משרד הבריאות הצרפתי, אך כפי שניתן לראות בכתבה היו גם דיווחים של רופאים איטלקים על יעילות הטיפול בחולי COVID-19 באמצעות NSAIDs.   

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני