חדשות

טיפול ב-Netarsudil מפחית לחץ תוך-עיני בשילוב עם טיפולים אחרים (Current Medical Research and Opinion)

01/09/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת Current Medical Research and Opinion מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי מתן Netarsudil סייע באיזון לחץ תוך-עיני, כאשר ניתן בשילוב עם טיפולים אחרים לחולים עם גלאוקומה פתוחת-זווית או יתר לחץ דם עיני.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי לחץ תוך-עיני מוגבר מלווה בסיכון מוגבר להתקדמות פגיעת שדות ראיה בחולים עם גלאוקומה פתוחת-זווית או יתר לחץ דם עיני וטיפול תרופתי להפחתת לחץ תוך-עיני מעכב התקדמות זו. יעד הטיפול במקרים אלו הוא הפחתת הלחץ התוך-עיני לנקודה בה מונעים נזק נוסף לעצב הראייה, ללא פגיעה בבטיחות או בנוחות המטופל.

 

המחקר הנוכחי נועד לבחון את היעילות של Netarsudil להפחתת לחץ תוך-עיני בתנאי עולם-אמיתי, כאשר ניתן כטיפול יחיד או בשילוב עם תרופות אחרות להפחתת לחץ תוך-עיני בחולים עם לחץ תוך-עיני מוגבר עקב גלאוקומה פתוחת-זווית או יתר לחץ דם עיני.

 

המחקר הרב-מרכזי, פרוספקטיבי, התערבותי, בתווית-פתוחה, בשלב 4, כלל נתונים אודות 261 מבוגרים בגילאי 18 שנים ומעלה עם גלאוקומה פתוחת-זווית או יתר לחץ דם עיני מ-22 אתרים ברחבי ארצות הברית.

 

כל המשתתפים קיבלו טיפה יומית אחת של Netarsudil בתמיסה עינית בריכוז 0.02% בנוסף למשטרי הטיפול לפי בחירת החוקרים. המשתתפים הגיעו לביקורת במרכזים הקליניים שלוש פעמים לאורך 12 שבועות: ביקור ראשון (יום 0), ביקור מעקב לאחר 6 שבועות וביקור סיום לאחר 12 שבועות. תוצא היעילות העיקרי היה אחוז הירידה בלחץ התוך עיני מתחילת המחקר עד לאחר 12 שבועות.

 

חולה אחד פרש מהמחקר טרם קבלת הטיפול התרופתי. מבין 260 החולים הנותרים, 99 קיבלו Netarsudil כטיפול יחיד (גיל ממוצע של 67.2 שנים) ו-161 טופלו ב- Netarsudil בשילוב עם טיפולים אחרים (גיל ממוצע של 67.2 שנים). טרם הביקור האחרון, 41 חולים נוספים פרשו מהמחקר, כולל 29 שחוו אירועים חריגים.

 

מבין 261 המשתתפים המקוריים, 242 קיבלו לפחות מנה אחת של Netarsudil והשלימו לפחות מדידה אחת של הלחץ התוך-עיני במהלך המעקב.

 

מהנתונים עולה כי הלחץ התוך-עיני ירד ב-16.9% בקרב חולים שטופלו ב- Netarsudil כטיפול יחיד. בנוסף, תועדה ירידה בלחץ תוך-עיני ממוצע בתתי-קבוצות של חולים שקיבלו Netarsudil בנוסף לתכשיר יחיד (4.3 מ"מ כספית; 20.5%) או באלו שקיבלו שתי תרופות אחרות, או יותר (4.5 מ"מ כספית; 20.9%) ונטלו Netarsudil במקום תרופה אחת, או יותר (0.4 מ"מ כספית; 1.7%).

 

ממצאי המחקר מעידים כי מתן Netarsudil כתכשיר יחיד או בשילוב עם תרופות אחרות מובילה לירידה משמעותית קלינית בלחץ תוך-עיני.

 

Current Medical Research and Opinion 2021

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני