חדשות

האיגוד לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית בנייר עמדה חדש על חיסון הקורונה של פייזר: ראוי לדחות מתן החיסון במטופלים עם רקע של תגובה אלרגית קשה לתרופות בהזרקה, אין מניעה לחסן מטופלים עם חסר חיסוני

15/12/2020

הודעת האיגוד לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית

לאחרונה נוצרה אי בהירות  עקב פרסומים בדבר תגובות אלרגיות לחיסון נגד קורונה מתוצרת חברת פייזר. לפיכך, ראינו לנכון לחבר נייר עמדה איגודי.

הצורך במסמך זה עלה מצד חברינו באיגוד ומטופלים אשר חוששים מנטילת החיסון בשל אבחנות אלרגיות מסוגים שונים.

המסמך מאזן בין הצורך האמיתי בחיסון האוכלוסיה לבין זהירות הנדרשת במקרים של תגובות אנאפילקטיות בעבר לחיסונים ושאר תרופות מוזרקות.

אנו מקווים שהמסמך המצורף יסייע במתן ייעוץ רפואי ויאפשר הגנה חיסונית למטופלים עם מרבית סוגי האלרגיה.

להלן ההמלצות:

1)     הנתונים הקיימים מצביעים על חיסון יעיל כנגד נגיף COVID-19 ובעל פרופיל בטיחות טוב. אנו קוראים לציבור להיענות להנחיות משרד הבריאות ולשתף פעולה במתן חיסון לאוכלוסייה הישראלית.

2)     במקרים של מטופלים עם רקע של תגובה אלרגית קשה לתרופות בהזרקה, למרכיבי חיסון ואנאפילקסיס ללא גורם חיצוני ידוע ראוי לדחות בשלב זה את מתן החיסון.

3)     במטופלים עם רקע אלרגי למזון, אלרגנים נשאפים, חרקים, לטקס וכיוב' יש המלצה לקבל את החיסון. במקרים אלו ראוי לנקוט בהשגחה מתאימה על המתחסן למשך 30 דקות לאחר מתן הזריקה.

4)     אין מניעה ממתן החיסון למטופלים הסובלים מחסר חיסוני. במקרים אלו ראוי להציע, על פי שיקול דעת רפואי,  השגחה של 30 דקות.

לנייר העמדה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני