חדשות

הנחיות חדשות בנוגע לטיפול בנשים בגיל העמידה (Menopause)

25/09/2014

 

איגוד ה-NAMS (North American Menopause Society) פרסם קובץ נקודות עיקריות והמלצות לטיפול קליני במגוון נושאים הנוגעים לבריאות נשים בגיל העמידה. ההנחיות החדשות פורסמו במהדורת חודש אוקטובר של כתב העת Menopause.

 

צוות מומחים ממגוון תחומים פיתח את ההמלצות, המכסות את כל התחומים הנוגעים לבריאות נשים בגיל העמידה, כולל סוגיות מרכזיות בתחום מנופאוזה (דוגמת תסמינים וזומוטוריים, אוסטיאופורוזיס ובריאות הלדן והעריה), כמו גם נושאים כלליים יותר הנוגעים לתפקוד מיני, תפקוד קוגניטיבי, בריאות קרדיווסקולארית, מחלות של בלוטת התריס ומחלות ממאירות. המומחים דירגו כל המלצה בהתאם לחוזק העדויות התומכות בהמלצה.

 

המלצות אלו כוללות הנחיות כיצד לשלב שלושה תכשירים שאושרו לאחרונה ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי לנשים בגיל העמידה. תכשירים אלו כוללים את Bazedoxifene בשילוב עם אסטרוגן לטיפול בתסמינים וזומוטוריים ומניעת אוסטיאופורוזיס בנשים עם רחם, מינון נמוך של Paroxetine לתסמינים וזומוטוריים ו-Ospemifene לדיספראוניה.

 

ההנחיות כוללות גם המלצות בנוגע לטיפול הורמונאלי חליפי בנשים לאחר מנופאוזה, בהתאם לעדויות חדשות ממחקר Women's Health Initiative, הכוללות נתוני התערבות ונתונים לאחר התערבות.

 

ההנחיות מספקות המלצות ברורות לנשים ללא רחם השוקלות טיפול באסטרוגן בלבד ובנשים עם רחם השוקלות טיפול באסטרוגן עם פרוגסטרון. אחת הנקודות המרכזיות בהנחיות נוגעת לתועלת של טיפול הורמונאלי חליפי לטיפול בתסמינים וזומוטוריים עם תועלת העולה על הסיכון בנשים נבחרות. טיפול בתסמינים וזומוטוריים בדרגה בינונית עד חמורה הוא ההתוויה העיקרית לטיפול הורמונאלי. התועלת עולה על הסיכון במרבית הנשים הבריאות, סימפטומטיות, מתחת לגיל 60 שנים, או אלו בתוך עשר שנים ממחזור הווסת האחרון.

 

המומחים מדגישים כי על רופאים להתאים את הטיפול בנשים בגיל העמידה בכל מקרה לגופו, כאשר יש לקחת בחשבון כי בכל אישה מכלול השיקולים שונה, כמו גם הבעיות הרפואיות וגורמי הסיכון. הטיפול האופטימאלי משתנה בהתאם לתסמינים הספציפיים, האמונות האישיות וההיסטוריה הרפואית.

 

Menopause. 2014;21:1038-1062

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני