חדשות

התועלת של טיפול לייזר דו-תחמוצת הפחמן להקלה על תסמינים בדרכי המין והשתן לאחר מנופאוזה (Menopause)

01/01/2020

 

טיפול לייזר דו-תחמוצת הפחמן פרקציונאלי עשוי להביא להקלה על תסמינים בדרכי המין והשתן של מנופאוזה בנשים לאחר-מנופאוזה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Menopause.

 

במסגרת המחקר הרטרוספקטיבי ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של טיפול לייזר דו-תחמוצת הפחמן ב-645 נשים לאחר-מנופאוזה עם תסמונת GSM (Genitourinary Syndrome of Menopause).

 

משך הטיפול הממוצע ארך 6.5 חודשים ממחזור הטיפול הראשון עד לאחרון, כאשר 595 נשים השלימו שלושה מחזורי טיפול בלייזר ו-50 נשים השלימו את כל ארבעת מחזורי הטיפול.

 

החוקרים מדווחים כי הטיפול בלייזר לווה בשיפור משמעותית בדיספראוניה, כאב בפתח הנרתיק, יובש/אטרופיה, גרד, צריבה ומדד חומציות. באופן כללי, בנשים שחוו שיפור של 60% בדיספראוניה, שיפור של 64% ביובש, שיפור של 71% בצריבה, שיפור של 64% בכאב בפתח הנרתיק ושיפור של 78% בגרד.

 

בקבוצת הנשים שהשלימו שלושה מחזורי טיפול תועד שיפור גדול יותר משמעותית בכלל התסמינים, בהשוואה לקבוצה שטופלה בארבעה מחזורים. החוקרים לא זיהו הבדלים בתופעות הלוואי באף אחד ממחזורי הטיפול בלייזר דו-תחמוצת הפחמן.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי טיפול לייזר דו-תחמוצת פחמן הוכח כאפשרות טובה בנשים הסובלות מ-GSM, בפרט בנוכחות תסמיני אטרופיה של הלדן והעריה.

 

Menopause, online November 25, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני