חדשות

סיכון מוגבר לסיבוכים וניתוח חוזר במקרים של ניתוח החלפה מלאה של מפרק הירך לאחר ארתרוסקופיה (J Arthroplasty)

15/08/2021

 

מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Journal of Arthroplasty עולה כי בחולים שהופנו לניתוח החלפה מלאה של מפרק הירך לאחר ארתרוסקופיה של הירך קיים סיכון מוגבר לסיבוכים וניתוח חוזר, בהשוואה לאלו שלא עברו קודם לכן ארתרוסקופיה.

 

החוקרים התבססו על נתונים מתכנית Pearl Diver Research Program להערכת 1,940 חולים שעברו ניתוח להחלפה מלאה של מפרק הירך ללא היסטוריה של ארתרוסקופיה של הירך ו-1,940 חולים תואמים שעברו את הניתוח לאחר ארתרוסקופיה בין 2015 ו-2020. ניתוח רב-משתני שימש להשוואת שיעור הסיבוכים הרפואיים לאחר 30 ימים, שיעור סיבוכי ניתוח לאחר שנה ושיעור הניתוחים החוזרים.

 

מהנתונים עולה כי בחולים שעברו ניתוח החלפה מלאה של מפרק הירך לאחר ארתרוסקופיה של הירך באותו צד תועד סיכון מוגבר לדיסלוקציה וסיכויים נמוכים יותר להישרדות השתל לאחר ארבע שנים. החוקרים מצאו עוד כי בחולים שעברו את הניתוח בתוך שנה מארתרוסקופיה של הירך תועד סיכון מוגבר לדיסלוקציה, התרופפות השתל וניתוח חוזר לאחר 2-4 שנים, בהשוואה לחולים שעברו ניתוח החלפת מפרק ירך למעלה משנה לאחר ארתרוסקופיה וחולים ללא היסטוריה של ארתרוסקופיה קודמת.

 

חלק מהולים לאחר ארתרוסקופיה של הירך נדרשים לעבור ניתוח החלפה מלאה של מפרק הירך עקב התקדמות דלקת מפרקים או נמק ראש עצם הירך. לאור זאת, יש חשיבות רבה להבנת ההשפעה האפשרית של ארתרוסקופיה קודמת של הירך על תוצאות ניתוח להחלפה מלאה של הירך.

 

J Arthroplasty 2021

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני